Niedawno na mojej ręce zagościł smartwatch LG G Watch R. Pasuje mi bardzo, bo ma klasyczny wygląd jak typowy czasomierz, ma okrągły, dotykowy ekran widoczny w każdych warunkach, a także w miarę dobrze pracuje na baterii. Bo cztery dni przy pełnej synchronizacji można uznać za dobry wynik, prawda? W 2015 roku z pewnością czeka nas kilka smartwatchowych premier, a te najbliższe mogą być już za kilka dni na CES. Właśnie w Las Vegas swój pierwszy smart-zegarek zaprezentuje Alcatel OneTouch. Wiecie co, po prostu jest piękny!

Były osoby, które bardzo podniecały się francuskim smartwatchem Withings Activite. Owszem, nie można mu odmówić stylu, oryginalności i piękna, bo wygląda jak klasyczny zegarek z nowoczesną, technologiczną duszą. Widać, że taki pomysł w połączeniu z baterią, która potrafi wytrzymać nawet 8 miesięcy zrobił wrażenie, bo smartwatch wyprzedał się jak promocyjny papier toaletowy o 7 rano w biedronce. Lubię gadżety, Activite mi się podoba, ale jest zbyt tradycyjny jak na smartwatche. Trochę podobny jest do niego Alcatel OneTouch Watch (szczególnie ta trzecia wersja na zdjęciu), który ma pojawić się na Consumer Electronics Show 2015 w Las Vegas.

Widać, że Alcatel OneTouch zaczyna z mocnego kopyta, bo ich Watch może się podobać i stanowi dobrze przemyślaną konstrukcję. Też wygląda bardzo klasycznie i podobnie jak G Watch R ma okrągłą tarczę zegarka w formie dotykowego ekranu o nieznanej jak dotąd ilości pikseli. Tak naprawdę jeszcze mało na jego temat wiemy, ale z powyższego zdjęcia możemy całkiem sporo wywnioskować. Przede wszystkim smartwatch będzie miał wymienne paski i będzie występować w czterech wariantach, zarówno z gumowym jak i metalowym paskiem. Warto też zwrócić uwagę na to, co wyświetla się na ekranie. Nie wygląda to na Android Wear, więc bardzo możliwe, że Alcatel zastosuje swoją autorską nakładkę przystosowaną do smartwatchy. Smartwatch będzie wyświetlał powiadomienia, informacje pogodowe, a także mierzył naszą aktywność, zapewne za pomocą wbudowanego pulsometru i krokomierza.

Prezentacja pierwszego smartwatcha Alcatela ma mieć miejsce na targach CES 2015. Wtedy też poznamy więcej szczegółów i na pewno Wam je przekażemy. Mnie smartwatch się podoba, ale wszystko zależy od ceny, dostępności i tego, jak będzie wyglądać na żywo.

źródło: PhoneArena

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj