LG w ostatnim czasie zaskoczyło kilkoma nowatorskimi rozwiązaniami na rynku mobilnym. Najpierw LG G2 z nietypowym umieszczeniem klawiszy fizycznych, które zamiast na bocznej krawędzi, zlokalizowane zostały na „plecach” urządzenia. Inną, z pewnością ciekawą propozycją, był wyginający się LG G Flex z samoregenerującą się obudową. Koreańczycy stworzyli także smartwatch z okrągłym wyświetlaczem będący mocną konkurencją na Moto 360. Na odbywających się właśnie targach CES poznamy model LG G Flex 2.

Obecnie trudno utrzymać w tajemnicy specyfikację nowych urządzeń i w tym przypadku nie jest inaczej. Jeszcze przed dzisiejszą, oficjalną premierą na targach CES 2015, do sieci wyciekły informacje dotyczące kolejnego urządzenia z logo LG. Choć nie są to oficjalne źródła, możemy traktować je jako bardzo wiarygodne. Czym zatem zaskoczy nas LG G Flex 2?

LG G Flex 2 / fot. LG
LG G Flex 2 / fot. LG

Urządzenie będzie przypominać swojego starszego brata – jego cechą charakterystyczną będzie wygięta bryła z zakrzywionym, 5,5-calowym wyświetlaczem wykonanym w technologii OLED o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Dla porównania, poprzedni model wyposażony był w 6-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720, a więc LG tym razem postawiło na bardziej kompaktowy rozmiar przy wyższej rozdzielczości i zagęszczeniu pikseli. Na wyświetlaczu nie zabraknie także specjalnej powłoki zwiększającej odporność na zarysowania.

Sercem urządzenia będzie 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 o częstotliwości taktowania 2 GHz wspomagany przez 2 GB RAM (DDR4). Całość zasilana będzie baterią o pojemności 3000 mAh z funkcją szybkiego ładowania, dzięki której naładujemy ją do połowy w ciągu 40 minut. Urządzenie wyposażone będzie w 13 Mpix aparat znany z LG G3. Oczywiście G Flex 2 pojawi się z najnowszą wersją systemu na pokładzie, czyli Androidem 5.0 Lollipop. Na rynku dostępne będą wersje wyposażone w 16 GB i 32GB wbudowanej pamięci oraz dwóch wersjach kolorystycznych – platynowej (Platinum Silver) i czerwonej (Flamenco Red).

Koreańczycy ulepszyli także materiał, z którego wykonana ma być obudowa urządzenia. W poprzedniej generacji, delikatne zarysowania na tylnej klapce znikały po około 3 minutach, natomiast w LG G Flex 2 powinny zniknąć już po 10 sekundach.

LG G Flex 2 będzie obsługiwać także 3 nowe gestyGesture View, dzięki któremu szybko sprawdzimy ostatnio wykonane zdjęcie, Glance View odpowiedzialny za wyświetlenie godziny, ostatnich wiadomości, nieodebranych połączeń oraz innych powiadomień po przesunięciu palcem w dół na wygaszonym ekranie oraz, znany posiadaczom LG G3, gest robienia selfie za pomocą zaciśnięcia dłoni.

Pod koniec stycznia urządzenie dostępne będzie na rynku koreańskim. W następnej kolejności ma pojawić się w innych krajach. Niestety nie wiemy, jakie to będą kraje, ani ile będzie trzeba zapłacić za LG G Flex 2.

źródło: Phone Arena

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj