Nie ulega wątpliwości, że słabą stroną każdego smartfonu jest bateria, która przeważnie pozwala na dzień pracy z dala od ładowarki. Jest niewiele urządzeń, które wytrzymują dłużej, jak chociażby od niedawna testowany przeze mnie BlackBerry Passport, który po ponad 30 godzinach ma jeszcze 40%. Producenci starają się z tym walczyć od strony software’owej, co niestety wiąże się z wyłączeniem znacznej ilości funkcji. Póki co nic na to nie poradzimy i musimy wyposażać się w dodatkowe powerbanki lub specjalne baterie w klapce. Jedną z nich dla Galaxy Note 4 pokazała firma Mugen Power

Firma Mugen Power znana jest z produkcji zewnętrznych baterii i w swoim dorobku ma już kilka wynalazków do popularnych smartfonów jak Galaxy S5 czy Galaxy Note 3. Przeważnie taki akumulator ma dwukrotnie większą pojemność niż ten standardowy dodawany w pudełku przez producenta i pozwala na dwukrotne wydłużenie pracy urządzenia, bez konieczności ładowania. W ofercie chińskiego producenta pojawiła się powiększona bateria o oznaczeniu HLI-N910XL dla Galaxy Note 4.

Bateria Mugen Power 6640 mAh dla Galaxy Note 4 / fot. Mugen
Bateria Mugen Power 6640 mAh dla Galaxy Note 4 / fot. Mugen

 

Pojemność baterii wynosi 6640 mAh, więc jest ponad dwa razy pojemniejsza niż ta fabryczna. Oczywiście większa pojemność wiąże się z większym rozmiarem i zastosowaniem dodatkowej, znacznie grubszej klapki. Smartfon znacznie przybiera na wadze i żartobliwie pisząc, może być zaklasyfikowany jako narzędzie do obrony koniecznej.  Pokrywa baterii jest w zestawie, występuje w dwóch kolorach (czarny i biały) i dodatkowo posiada nóżkę, która pozwoli oprzeć telefon w pozycji pionowej. Ma też NFC i co ciekawe, wspiera technologię bezprzewodowego ładowania Qi.

Bateria Mugen Power 6640 mAh dla Galaxy Note 4 / fot. Mugen
Bateria Mugen Power 6640 mAh dla Galaxy Note 4 / fot. Mugen

 

Zestaw dla Galaxy Note 4 został wyceniony na 89,50 dolarów, ale możemy zdobyć 15% rabatu, jeśli udostępnimy ofertę na Facebooku. Pierwsze zamówienia mają być realizowane od 26. stycznia.

źródło: Mugen przez PhoneArena