Targi CES 2015, na których zobaczyliśmy kilka ciekawych urządzeń, to już przeszłość. Przed nami kolejna duża impreza, ale tym razem w Barcelonie. Jednym z najbardziej wyczekiwanych urządzeń przez świat mobilny jest Samsung Galaxy S6. Ostatnie plotki sugerują, że Koreańczycy pracują od „początku” nad zupełnie nowym TouchWizem, który ma być bardziej płynny i lekki od tego, który jest obecnie w smartfonach tego producenta. Teraz poznaliśmy prawdopodobną rozdzielczość wyświetlacza w Galaxy S6 i nie tylko.

Na stronie Samsunga w profilu User Agent pojawiły się informacje dotyczące nadchodzącego flagowca z serii S. Jak widzicie na zdjęciu poniżej, chodzi o Samsunga Galaxy S6, który oznaczony jest SM-G920A, a jego ekran ma mieć rozdzielczość QHD (1440 x 2560 pikseli). Taka nazwa kodowa może sugerować, że jest to model przeznaczony dla amerykańskiej sieci AT&T. Oprócz rozdzielczości, User Agent ujawnia także, że smartfon wyposażony będzie w 64-bitowy procesor. Jak nie trudno zauważyć, potwierdzają się wcześniejsze plotki.

Kilka dni temu pojawiła się plotka, że z powodu problemów dotyczących procesorów Snapdragon 810, tylko 10% początkowej produkcji Samsunga Galaxy S6 zasilana będzie przez chipy od Qualcomma. Przyjmijmy, że jest to prawda. Wtedy Galaxy S6 zostanie wyposażony w 64-bitowe układy Exynos 7420. Będzie to aż 90% wszystkich egzemplarzy smartfonu jakie pojawią się na rynku. Możliwe, że ta proporcja w późniejszym czasie ulegnie zmianie. Po rozwiązaniu problemu, który w tym przypadku dotyczy przegrzewania się układu, Samsung rozpocznie zwiększenie produkcji Galaxy S6 z jednostką od Qualcomma.

Wyświetlacz 2K w Galaxy S6
Wyświetlacz 2K w Galaxy S6 / fot. UserAgent

 

Plotki i przecieki jakie w ostatnim czasie przedostały się do sieci mówią, że Samsung Galaxy S6 ma posiadać 5,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED z zagęszczeniem pikseli na poziomie 534 ppi, główny aparat 16 Mpix (taki sam jak w Note 4) i przedni 5 Mpix oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM i Android 5.0 z odświeżoną nakładką TouchWiz.

64-bit SoC w Galaxy S6
64-bit SoC w Galaxy S6 / fot. UserAgent

 

Jeśli zbierzemy wszystkie informacje o Galaxy S6, jakie do tej pory pojawiły się w internecie to mam wrażenie, że Samsung nas bardzo pozytywnie zaskoczy podczas premiery. Nie zapominajmy też o akcesoriach jakie mogą się pojawić wraz z Galaxy S6, na przykład smartwatch, który ma być okrągły. Czekamy na kolejne newsy!

źródło: UserAgent (Samsung) przez PhoneArena