Koreańska firma jest w trakcie pracy nad najnowszym Androidem dla kilku urządzeń z rodziny Galaxy. Do tej pory Lollipopem mogą cieszyć się użytkownicy Galaxy S5. Warto tutaj wspomnieć o tym, że flagowiec z serii S dostał dwie małe aktualizacje, które wniosły drobne poprawki. W trzeci dzień listopada informowaliśmy Was o tym, że Samsung Galaxy S4 otrzyma Androida 5.0 Lollipop z początkiem 2015 roku. Wygląda na to, że update dla tego modelu jest coraz bliżej, a Samsung postanowił pominąć aktualizację do 5.0 i udostępnić od razu 5.0.1. W sumie takie zagranie było do przewidzenia.

Do sieci wyciekł nowy ROM Lollipop dla Samsunga Galaxy S4, który został opublikowany na chińskim forum. Mówimy tutaj o pliku dla modelu oznaczonym jako GT-I9500, czyli wersja z Exynosem 5410. Panowie z XDA szybko podchwycili temat i rozprzestrzenili go w sieci, za pomocą swojego forum. Plik z Androidem 5.0.1 Lollipop zgodnie z oryginalnym źródłem powinien być też dobry dla modeli GT-I9502, GT-I9508 i GT-I9508v.

Wygląda na to, że nowy plik, który wyciekł do Internetu jest oficjalnym oprogramowaniem od Koreańczyków, czyli tym, który jest już w końcowej (ale nieostatecznej) fazie. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że podczas oficjalnej aktualizacji niektóre rzeczy mogą się różnić, ale nie będzie to aż tak duża różnica. Dodam tylko, że ujawniony plik dotyczy regionu chińskiego. Jak informują użytkownicy, którzy pobrali i zainstalowali plik na swój smartfon, występuje kilka błędów w postaci chociażby brakującej stockowej angielskiej klawiatury. Ale na przykład NFC, S Beam, GPS, Bluetooth, 3G, Wi-Fi, wszystkie czujniki ruchu i światła oraz funkcja hotspot działa prawidłowo.

Jeśli ktoś z Was zdecyduje się na wgranie tego pliku, to pamiętajcie, aby zrobić kopie wszystkich swoich danych, ponieważ taka operacja wymaże waszą pamięć wewnętrzną. Plik możecie pobrać stąd. Dla tych mniej obeznanych użytkowników odnośnie wgrywania nieoficjalnych plików zalecamy jeszcze trochę poczekać. Chyba, że ktoś chce zaryzykować to proszę bardzo. W tym mogą pomóc Wam nasze poradniki. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Taki wyciek świadczy o tym, że update do Androida 5.0.1 Lollipop dla S4 jest już naprawdę blisko. Jeśli zostanie udostępniona aktualizacja przez OTA, dowiecie się o tym jako pierwsi. W tym celu zachęcamy do śledzenia naszej strony.

źródło: gfan przez GSMArena, xda-developers