Używacie programu Samsung Kies? Ja pierwszy raz uruchomiłem go jeszcze za czasów Samsunga Wave z systemem bada, by sprawdzić dostępność nowego oprogramowania i zrobić kopię zapasową danych. Przyznam szczerze, że działało to tak sobie i nie był to program, którego często wracałem, nawet po przesiadce na Androida. Pojawiły się informacje, że Samsung przygotowuje nową wersję Kiesa, oznaczoną numerkiem 4.

Kies służy nie tylko do wykonania dwóch czynności, o których wspomniałem wyżej. To całkiem rozbudowane oprogramowanie, przede wszystkim umożliwiające połączenie smartfonu z komputerem w celu synchronizacji danych między obydwoma urządzeniami. Oprócz synchronizacji kontaktów i terminarza, można także przesłać różne multimedia w postaci zdjęć, muzyki czy filmów do telefonu czy utworzyć nowe kontakty. Z pozycji Kiesa jest też możliwa aktualizacja oprogramowania układowego w smartfonie czy tablecie, zakup i instalacja kompatybilnych aplikacji z Galaxy Apps, tworzenie list odtwarzania i dodawanie podcastów. Najważniejsze jest też to, że przez program można wykonać pełny backup danych i w razie konieczności przywrócić je na telefon.

Według najnowszych informacji, nowa wersja Samsung Kies 4 będzie miała przebudowany interfejs i zostanie dostosowana do nowych urządzeń Samsunga. Mówi się, że Samsung już nad nią ostro pracuje, a wyniki tej pracy będą widoczne jeszcze w pierwszym kwartale 2015 roku. Bardzo możliwe, że Kies 4 poznamy razem z Galaxy S6.

Obecnie możemy pobrać jedną z dwóch wersji – Kies i Kies 3. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla wszystkich smartfonów, które pojawiły się przed Galaxy Note 3, a druga zalecana jest dla posiadaczy nowszych Galaxy z Androidem 4.3 lub nowszym. Program jest dostępny zarówno dla systemu Windows jak i Mac, a można go pobrać stąd.

Korzystacie z Kiesa?

źródło: SamMobile