Od momentu pojawienia się na rynku pierwszych zegarków inteligentnych minęło już wiele miesięcy. Czas ten potrzebny był przede wszystkim B-Brandom, które musiały upewnić się, że boom na urządzenia typu wearables nie jest chwilowy. I dopiero wtedy postanowiły uderzyć ze swoimi propozycjami. Od jakiegoś czasu w sprzedaży są dwa produkty marki Goclever (Chronos colour i Chronos Eco), a teraz doszły nas słuchy o pierwszym produkcie tego typu od Kruger&Matz.

Urządzenie, jeśli niczego nie przekręciłam, nazywa się Kruger&Matz Smartwatch Classic, a jego nazwa kodowa to KM0420. Z mobilnym sprzętem pracującym pod kontrolą Androida w wersji 4.3 lub nowszej oraz iOS 7 lub nowszej łączy się za pomocą modułu Bluetooth 4.0.

Pierwszy smartwach Kruger&Matz (i zapewne nie ostatni) został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1,6″ i rozdzielczości 240 x 240 pikseli, za jego działanie odpowiada bliżej niezidentyfikowany procesor MediaTeka oraz akumulator, którego pojemność nie została podana (mamy za to enigmatyczną informację, że zegarek ma „pozwolić na swobodne korzystanie przez cały dzień”).

Zegarek jest wodoodporny, ma wbudowany mikrofon i głośnik. Można go wykorzystać do wyświetlania godziny (no ba!), nawiązywania i odbierania połączeń, odbierania SMS-ów i ich wysyłania (aczkolwiek tutaj pojawia się adnotacja, że w grę wchodzą wyłącznie szablonowe wiadomości), sterowania muzyką i aparatem w smartfonie oraz jako lokalizator (można wywołać telefon z poziomu smartwatcha i odwrotnie).

Urządzenie waży 50,3 g, a jego wymiary to 45 x 40 x 11 mm (szerokość paska to 20 mm). Smartwach Classic od Kruger&Matz został wyceniony na 349 złotych i już jest dostępny w oficjalnym sklepie marki.

Aktualizacja (23.01.2015, godz. 13:20):

Już wiemy, że zegarek pracuje w oparciu o system LinkIt Linux, jego sercem jest Aster MT2502, a akumulator ma pojemność 315 mAh.

źródło

6 KOMENTARZE

 1. Super produkt świetniej niemieckiej marki. Wiadomo niemieckie samochody
  są super i tak właśnie jest z jest K&M. Dobrze ze nie jest to Polska
  marka która udaje niemiecką – byłoby to niesmaczne.

  A tak wiemy za co płacimy – tak samo jak w przypadku kawy i proszku z za
  zachodniej granicy. Czekolada też lepsza. Wiadomo – niemiecka.

  • Widać, że z biznesem masz tyle wspólnego co humanista z fizyką. Jeśli planujesz sprzedaż nie tylko w PL to robi sie uniwersalną nazwę, która w większości krajów jakoś brzmi. Mogę podać inne przykłady nazw polskich marek brzmiących trochę nie po polsku: Home & You, Reserved, House, Cin&Cin… i wiele innych. No cóż ale jak ktoś nie potrafi skorzystać z wyszukiwarki…

 2. Co ważne jest Linux i nie ma ograniczeń współpracy tylko z androidem. Spokojnie będzie można sparować z iOSem. Obserwując rynek z pewnością, cena będzie za 2-3 tygodnie w poniżej 300zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj