Od momentu pojawienia się na rynku pierwszych zegarków inteligentnych minęło już wiele miesięcy. Czas ten potrzebny był przede wszystkim B-Brandom, które musiały upewnić się, że boom na urządzenia typu wearables nie jest chwilowy. I dopiero wtedy postanowiły uderzyć ze swoimi propozycjami. Od jakiegoś czasu w sprzedaży są dwa produkty marki Goclever (Chronos colour i Chronos Eco), a teraz doszły nas słuchy o pierwszym produkcie tego typu od Kruger&Matz.

Urządzenie, jeśli niczego nie przekręciłam, nazywa się Kruger&Matz Smartwatch Classic, a jego nazwa kodowa to KM0420. Z mobilnym sprzętem pracującym pod kontrolą Androida w wersji 4.3 lub nowszej oraz iOS 7 lub nowszej łączy się za pomocą modułu Bluetooth 4.0.

Pierwszy smartwach Kruger&Matz (i zapewne nie ostatni) został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1,6″ i rozdzielczości 240 x 240 pikseli, za jego działanie odpowiada bliżej niezidentyfikowany procesor MediaTeka oraz akumulator, którego pojemność nie została podana (mamy za to enigmatyczną informację, że zegarek ma „pozwolić na swobodne korzystanie przez cały dzień”).

Zegarek jest wodoodporny, ma wbudowany mikrofon i głośnik. Można go wykorzystać do wyświetlania godziny (no ba!), nawiązywania i odbierania połączeń, odbierania SMS-ów i ich wysyłania (aczkolwiek tutaj pojawia się adnotacja, że w grę wchodzą wyłącznie szablonowe wiadomości), sterowania muzyką i aparatem w smartfonie oraz jako lokalizator (można wywołać telefon z poziomu smartwatcha i odwrotnie).

Urządzenie waży 50,3 g, a jego wymiary to 45 x 40 x 11 mm (szerokość paska to 20 mm). Smartwach Classic od Kruger&Matz został wyceniony na 349 złotych i już jest dostępny w oficjalnym sklepie marki.

Aktualizacja (23.01.2015, godz. 13:20):

Już wiemy, że zegarek pracuje w oparciu o system LinkIt Linux, jego sercem jest Aster MT2502, a akumulator ma pojemność 315 mAh.

źródło