Wszyscy dobrze wiemy, ile jest w stanie pracować typowy smartwatch z dala od prądu. Dwa dni, a jak dobrze pójdzie to dobije do trzech. To dla wielu osób stanowczo za mało, nawet biorąc pod uwagę rozbudowaną funkcjonalność. Zdarzają się smart-zegarki jak chciażby Goclever Chronos Eco, który na jednym ładowaniu potrafi wytrzymać trzy czy nawet cztery tygodnie, ale kosztem wykastrowania go z większości rozwiązań znanych z droższych gadżetów. Asus celuje w środek i podobno jego drugi smartwatch będzie pracował cały tydzień. 

Asus ZenWatch to jeden z tych smartwatchy, który mogłby znaleźć się na mojej ręce. Już na IFA 2014 został okrzyknięty jedną z ładniejszych propozycji z kategorii wearables, która została zaprezentowana na targach w Berlinie. Mimo tego, że zegarek od Asusa nie ma okrągłego ekranu, zwrócił moją uwagę niezwykle wyrafinowanym designem, wyświetlaczem AMOLED, który dodatkowo został wzmocniony szkłem Gorilla Glass 3 czy „asusową” nakładką na Android Wear z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Szkoda tylko, że smartwatch nie trafił oficjalnie do Polski, bo na pewno znalazłby swoich zwolenników.

Tyczasem dowiadujemy się, że kolejny inteligentny zegarek od Asusa będzie podobno mógł sie pochwalić znacznie dłuższym czasem na baterii, nawet do trzech razy dłuższym niż pierwsza generacja ZenWatcha. Przyszły ZenWatch ma pracować przez cały tydzień bez konieczności ładowania, co będzie zasługą „uproszczonego procesora i systemu operacyjnego”. Takie informacje pochodzą prosto od Jonney Shih, prezesa firmy Asus, więc coś musi być na rzeczy. Czyżby Asus w kolejnym zegarku miał zrezygnować z z układu Qualcomma i systemu od Google? Kto wie, ale skoro będzie to równie funkcjonalne, a ma wydłużyć żywotność baterii to czemu nie.

Od planu do realizacji jest jednak długa droga, bo nowy smartwatch od Asusa poznamy dopiero w trzecim kwartale 2015 roku, więc wszystko na to wskazuje, że będzie to na kolejnych targach IFA w Berlinie.

źródło: Focus Taiwan przez PhoneArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj