HTC rozpoczęło właśnie proces aktualizacji swojego obecnego flagowca do Androida 5.0 Lollipop. Smartfony One M8, pochodzące z europejskiej dystrybucji mogą już pobrać najnowszą wersję systemu. Jakie zmiany wprowadza? Czy doczekaliśmy się nowych funkcji?

HTC One M8 zadebiutował na początku 2014 roku. Mimo że na rynku jest już rok, nadal wyróżnia się ponadprzeciętną specyfikacją. Ma 5-calowy ekran Super LCD 3 o rozdzielczości Full HD, kamerę 4 Mpix w technologii UltraPixel i dodatkowym aparatem do głębi, a także układ Snapdragon 801 i 2 GB RAM’u, które sprawiają, że ten telefon jest naprawdę szybki. Zresztą jest to bezpośredni rywal takich urządzeń jak Samsung Galaxy S5 czy LG G3. Dotychczas to te dwa smartfony doczekały się aktualizacji do Androida Lollipop, ale na szczęście również Tajwańczcycy przygotowali aktualizację dla swojego high-enda.

Nowe oprogramowanie zmieniło sporo „pod maską” systemu. Przede wszystkim wprowadzono nowy kompilator ART, który zapewnia znacznie lepszą wydajność i zarządzanie energią. Niestety producent nie zdecydował się nawet na najmniejszą modernizację swojej nakładki Sense UI. Wizualnych nowości jest mało, oczywiście ni3 biorąc pod uwagę wprowadzenia Material Design w całym interfejsie.

Lollipop dla HTC One M8
Lollipop dla HTC One M8

 

Co najciekawsze, kraje europejskie jako pierwsze otrzymały tą aktualizację. Cały update „waży” całkiem sporo, bo 780 MB. A czy Wasze HTC One M8 powiadomiły już Was o aktualizacji? Jeżeli nie, to warto samemu sprawdzić (Ustawienia – Informacje o urządzeniu). Koniecznie podzielcie się z nami wrażeniami z korzystania z Androida Lollipop na Waszych smartfonach!

źródło: Jeff Gordon (Twitter)Michał Foltak (Twitter)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj