Niebrandowany Samsung Galaxy S5 otrzymuje następną aktualizację. Nie jest to aktualizacja do wyższej wersji systemu i nadal mamy Androida 5.0 Lollipop. Po raz kolejny Polska jest jednym z pierwszych krajów, który dostaję nową poprawkę popularnego systemu Google. Co więc wnosi owa aktualizacja?

Zacznijmy może od początku. Informacja o możliwości pobrania aktualizacji systemu pojawiła się dziś rano na moim urządzeniu. Paczka, którą dostajemy nie jest mała, bo ma aż 291 MB i jest ukryta pod nazwą kodową XXU1BOA3. Trzeba przyznać że jak na drobne „zmiany kosmetyczne” czy poprawa wydajności jak zresztą zostało napisane w szczegółach, aktualizacja naprawdę sporo waży. Jak informuje producent, główne zmiany są wewnątrz oprogramowania i właśnie to ma wpłynąć na poprawę wydajności.

Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło, chociaż trzeba przyznać, że deklarowana przez producenta wydajność naprawdę się zwiększyła. Urządzenia działa znacznie płynniej i stabilniej, już prawie w ogóle nie występują „lagi”, które były nieodłączną częścią poprzednich wersji systemu. Poza tym mam wrażenie, że urządzenie lepiej radzi sobie z gospodarowaniem pamięcią operacyjna RAM, bo podczas normalnego użytku zajęte jest około 1,15 GB ( wcześniej było to około 1,4 GB ).

Poza tym nie widzę większych zmian w wyglądzie interfejsu, ani w funkcjach samego urządzenia. Aktualizację można pobrać bezpośrednio z poziomu telefonu (OTA) udając się do ustawień -Informacje o urządzeniu > Aktualizacje oprogramowania> Aktualizuj teraz.

A czy wy zobaczyliście coś nowego? Coś naprawiono lub zepsuto? Dajcie koniecznie znać.