Mija kolejny dzień, a w telewizji nadal mówi się o tym, że Tomaszewski przeszedł do PO. Z kolei w świecie mobilnych urządzeń dzień bez informacji o kolejnym flagowcu Samsunga można uznać za stracony. Zdaje się, że o Galaxy S6 wiemy już całkiem sporo, mimo tego, że jego premiera będzie dopiero pierwszego marca na gali Galaxy UNPACKED 2015. Poznaliśmy już specyfikację, a nawet widzieliśmy jak wygląda, choć nadal nieoficjalnie. Znacznie ciekawej zapowiada się jednak drugi wariant flagowca, który dzisiaj wyciekł na zdjęciu.

Zanim przejdziemy do sedna, wróćmy jeszcze na chwilę do IFA 2014 i premiery urządzeń z linii Galaxy Note. Jak dobrze pamiętacie, informacje o Galaxy Note Edge pojawiły się na krótko przed konferencją, a samo urządzenie wywołało we wszystkich spore zaskoczenie. Nie mniej miałem wrażenie, że Galaxy Note Edge jest na drugim planie, bo głównym bohaterem na scenie w Tempodromie był Galaxy Note 4. Zdaje się, że teraz będzie zupełnie na odwrót, a Samsung bardziej skupia się na Galaxy S6 w wersji Edge. Możemy to zobaczyć przede wszystkim na zaproszeniu, gdzie charakterystyczna linia nawiązuje do zakrzywionego ekranu w smartfonie.

Galaxy S Edge lub Galaxy S6 Edge. Jeszcze nie wiadomo jaka będzie nazwa, ale wiadomo jedno, że Samsung szykuje też premierę smartfonu zbliżonego do Galaxy S6, ale z zagiętym ekranem. Wygląd Galaxy S6 widzieliśmy na podstawie renderów firm, które produkują obudowy czy projektów koncepcyjnych i na podobnej grafice został zauważony też Galaxy S6 Edge. Tym razem za sprawą CNET Korea możemy zobaczyć jak podobno ma wyglądać przyszły flagowiec z zagiętym wyświetlaczem. To co najbardziej przykuwa uwagę to fakt, że ekran nie będzie wygięty jednostronnie tak jak w Galaxy Note Edge, a będzie zachodził na dwie krawędzie smartfonu. Nieźle, co? Jedyne co mnie niepokoi, to mocno wystający aparat i dlatego mam nadzieję, że to nie będzie finalny wygląd urządzenia.

Wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie, a na pewno na gali Galaxy UNPACKED 2015 i targach MWC 2015 w Barcelonie.

źródło: CNET przez GSMArena