Coraz więcej urządzeń dostaje najnowszego Androida, ale w przeważającej grupie są to smartfony. Tablety nie mają łatwego życia. Większość z nich działa pod kontrolą systemu, z którym zadebiutowały i czekają na lepsze chwile. Oczywiście są wyjątki jak tablety z rodziny Nexus czy Nvidia Shield, które już działają pod kontrolą Lollipopa. Juz niedługo do tej skromnej ekipy mają dołączyć tablety Galaxy Tab S. 

Obydwa najnowsze tablety Samsunga od razu z pudełka miały w sobie Androida w wersji 4.4.2 KitKat i odświeżoną wersję nakładki TouchWiz. To jednak było mało ważne, bo największe wrażenie robił wyświetlacz Super AMOLED, który dotychczas był stosowany tylko w smartfonach koreańskiego producenta. Na tym aspekcie skupił się Samsung i to właśnie ekran był najszerzej reklamowany. Choć premiera miała miejsce w połowie ubiegłego roku, nadal tablety nie doczekały się aktualizacji, która zmieniłaby wersję systemu. Nadal w środku siedzi KitKat, który wypadałoby w końcu zmienić.

Zmiana ma nastąpić w marcu bądź kwietniu, tak przynajmniej podają zagraniczne źródła. Jak podaje SamMobile, Android 5.x Lollipop dla tabletów Samsung Galaxy Tab S jest już w trakcie przygotowania i ma pojawić się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Ale czy to nie za późno? Według mnie tak i zupełnie nie rozumiem, czym jest spowodowane opóźnienie. Wiadomo, że aktualizację trzeba przygotować i przetestować pod każde urządzenie, ale niestety trwa to zbyt długo. W końcu Lollipop zadebiutował w listopadzie, już mamy luty i jeszcze trzeba czekać.

źródło: SamMobile, AdamLange 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj