Zarówno użytkownicy jak i producenci sprzętu więdzą, jak ważne są aktualizacje. Wśród androidowych urządzeń wyczekuje się aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop, który wprowadza spory powiew świeżości w interfejsie użytkownika i kilka ważnych funkcji. BlackBerry też pamięta o wsparciu, dlatego już niebawem na smartfony zawita nowa wersja systemu. 

Obecnie najnowsze smartfony BlackBerry pracują pod kontrolą systemu BlackBerry OS w wersji 10.3, ale już niedługo pojawi się wersja z kilkoma usprawnieniami. Jak podaje serwis n4bb powołując się na swoje zauwafne źrodło, proces aktualizacji do BlackBerry OS 10.3.1 ruszy 19 lutego, a nowa wersja systemu obejmie takie smartfony jak BlackBerry Passport, BlackBerry Porsche Design P9983, BlackBerry Z30, BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10.

Jakie nowości znajdziemy w smartfonie po aktualizacji? Przede wszystkim usprawienia doczeka się wirutalny asystent, który będzie działał znacznie sprawniej, ale pojawią się też profile powiadomień i rozbudowane przypomienia z kalendarza. Warto też wspomnieć o dodaniu trybu oszczędzania energii i możliwości ukrycia wybranych zdjęć i filmów.

źródło: n4bb przez GSMArena