Od zaprezentowania Lollipopa minęło już trochę czasu. Po kilku dniach premiery tego systemu, niektóre firmy zapowiedziały szybkie aktualizacje dla swoich wybranych urządzeń. Jak wiemy, LG nie ma sobie równych w tej kwestii. Topowe urządzenia od HTC także ostatnio dostały taką aktualizację. Niestety wciąż czekamy na Lollipopa dla urządzeń z rodziny Xperia Z od Sony oraz dla serii Galaxy Note od Samsunga. Czemu nie wspomniałem o serii S? Ponieważ Galaxy S5 ma już najnowszego Androida, a w przypadku Galaxy S4 proces aktualizacji właśnie trwa – kolejny kraj otrzymał Lollipopa.

Jak informują zachodnie serwisy, Samsung Galaxy S4 o nazwie kodowej GT-I9500 (wersja z Exynosem) otrzymał aktualizację do Androida 5.0.1 Lollipop. Aktualizacja został udostępniona użytkownikom mieszkającym w Indiach. Z informacji jakie pojawiły się w sieci wynika, że aktualizacja zawiera kilka usprawnień interfejsu użytkownika, powiadomień oraz wielozadaniowości. Poza tym została też ulepszona wydajność urządzenia, bezpieczeństwo i żywotność baterii.

Dla tych, którzy chcą już teraz zainstalować oprogramowanie na swoim Galaxy S4, mogą pobrać plik ze strony Samsung Updates. Pamiętajcie, że robicie to na własną odpowiedzialność. Wszystkie wskazówki jak wgrać taki update znajdziecie w naszych poradnikach. Miejcie na uwadze to, że nie jest to oficjalne oprogramowanie dla Polski, więc mogą pojawić się jakieś błędy.

Aktualizacja do Lollipopa dla Galaxy S4 jest już drugą aktualizacją na rynku azjatyckim. Niedawno użytkownicy w Rosji mogli pobrać Lollipopa i cieszyć się z nowego wyglądu oraz nowych funkcji. Kiedy Lollipop przyjdzie do polskich modeli Galaxy S4? Nie pytajcie, bo póki co nie posiadamy takiej informacji. Możecie natomiast być spokojni, trzymamy rękę na pulsie i damy Wam znać jak pojawi się w Polsce. Myślę, że nadejdzie ona już wkrótce, bo wersje dla niektórych modeli są już w testach. Jeśli natomiast ktoś z Was zdecydował się zainstalować Lollipopa przeznaczonego na region indyjski, to koniecznie musi podzielić się z nami swoimi wrażeniami.

źródło: SamsungUpdate przez PhoneArena

5 KOMENTARZE

  1. Niech poprawią lepiej bugi i niedoróbki w lolipopie pod sgs5 bo jak na razie to jest najbardziej niedopracowany system od czasów kiedy kupiłem sgs3

  2. Tak jest, nie ma się co podniecać Lollipop na SG5, ostatnia poprawka „spier….” min. Wi-Fi
    A mam wrażenie, że każda poprawka po pierwszej jest gorsza 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj