Firma LG w ostatnim czasie bardzo się poprawiła odnośnie aktualizowania swoich urządzeń do najnowszego Androida. Dobrym przykładem była szybka aktualizacja ich obecnego flagowca jakim jest LG G3. Teraz przyszła pora na kolejny smartfon, a jest nim europejski wariant LG G Pro 2, dla którego rozpoczęło się wdrażanie aktualizacji 5.0.1 Lollipop.

Aktualizacja dla tabletofonu LG G Pro 2 rozpoczęła się już kilka dni temu, ale była ona skierowana do użytkowników mieszkających w Korei Południowej. Dzisiaj aktualizację do Androida 5.0.1 Lollipop mogą pobrać użytkownicy w Europie. W pierwszej kolejności cieszyć się z tego oprogramowania mogą jak na razie mieszkańcy Węgier, ale z czasem powinno się to zmienić.

Sama aktualizacja waży około 640 MB i jest dostępna za pomocą OTA. Nowe oprogramowanie w postaci Androida 5.0.1 Lollipop przynosi do G Pro 2 odświeżony interfejs użytkownika, który powoli zaczynał robić się troszkę stary i nieaktualny. Wśród zmian jakie dostrzec można w pierwszej kolejności to ponownie zaprojektowany pasek powiadomień, odświeżone ikony i ekranowe przyciski nawigacyjne oraz menu aplikacji ostatnio używanych. Oczywiście zmian doczekało się wiele innych rzeczy. Jeśli widzieliście Lollipopa na G3 to jest bardzo podobnie i w tym przypadku.

Jak wspomniałem wcześniej, aktualizacja jest dostępna jak na razie na Węgrzech i nie wiadomo kiedy update dojdzie również do innych krajów. Musimy pamiętać, że proces aktualizacji przez OTA jest podzielony na etapy, więc trochę wody w Wiśle upłynie zanim dojdzie ona do naszego kraju. Może Lollipop dla G Pro 2 przywędruje do Polski jeszcze w tym miesiącu? Okaże się to już za niedługo.

źródło: PhoneArena