W ostatnich dniach Samsung mocno przyspieszył proces aktualizacji swoich urządzeń do Lollipopa. Pod kontrolą najnowszego Androida pracuje już Galaxy S5, od kilku dni także Galaxy Note 4 i Galaxy Note 3 i co ciekawe, Galaxy Note II też dostanie aktualizację. Lenovo jest kolejnym producentem, który zapowiedział „Lizaka” dla swoich smartfonów. A jest ich trochę.

Lollipop to ważna wersja systemu Android w całej jego historii. Jedną z najważniejszych nowości jest przejście na ART (Android Runtime), nowe środowisko aplikacji, które wreszcie miało zastąpić wysłużonego Dalvika. Zwiększenie wydajności, lepsze zarządzanie pamięcią RAM, większa oszczędność energii, wsparcie dla 64-bitowych aplikacji to główne zmiany na lepszy. Ma być po prostu lepiej i rzeczywiście tak jest.

Lenovo na pewno wie o wszystkich zaletach Lollipopa i zapowiedziało aktualizację dla swoich smartfonów. W kolejce mogą już się ustawiać takie modele jak A5000, A6000, P70-A, S90-A, a także smartfony z serii Vibe – Vibe X2, Vibe Z2 i Vibe Z2 Pro. Wszystkie te urządzenia działają w oparciu o Androida 4.4 KitKat, ale już wkrótce ma to się zmienić na lepsze. Aktualizacja zaplanowana jest na 2 kwartał 2015 roku i będzie dotyczyć tylko smartfonów z oficjalnej dystrybucji.

Lollipop dla smartfonów Lenovo / fot. Lenovo
Lollipop dla smartfonów Lenovo / fot. Lenovo

 

A tak z ciekawości, jest ktoś kto używa smartfonu od Lenovo w Polsce i czeka na Lollipopa?

źródło: Lenovo przez PhoneArena