Nie wiem jak Wy, ale ja już zacząłem odliczać do targów MWC 2015. Najbardziej czekam na konferencję Samsunga. Na pewno zobaczymy tam Galaxy S6, ale również inne nowości. Może smart-zegarek? Może Galaxy S6 Edge? A może jeszcze coś innego? Mam takie wrażenie, że w tym roku Koreańczycy nas mocno zaskoczą, ponieważ niektóre plotki są bardzo interesujące. Na przykład dużo mówi się o tym, że gigant technologiczny pracuje nad zupełnie nowym TouchWizem dla S6, który opracowywany jest od podstaw i który ma nie lagować. Miejmy nadzieję, że te plotki się potwierdzą w stu procentach. Dzisiaj mamy dla Was kolejne informacje dotyczące Galaxy S6.

Z najnowszych plotek, a tak naprawdę coś w rodzaju nieoficjalnego potwierdzenia, czy zapowiedzi przez Samsunga, możemy przypuszczać, że nadchodzący flagowy okręt Galaxy S6 będzie można naładować bezprzewodowo od razu po wyjęciu z pudełka – o czym z resztą mówi się już od dawna. Dlaczego możemy przypuszczać? Ponieważ na stronie, Samsung w swoim obszernym wpisie na temat ładowania bezprzewodowego nie pisze o tym wprost. Moim zdaniem pojawienie się tego artykułu przed targami MWC nie jest przypadkowe. Już niedługo premiera S6, więc możemy być niemal pewni, że Galaxy S6 w taką technologię będzie wyposażony. Inne informacje mówią także, że „Es szóstka” ma mieć smukłą, metalową obudowę unibody, więc takie ładowanie tutaj ma jak najbardziej sens.

Podsumowując, jest duża szansa, że Samsung Galaxy S6 będzie posiadał ładowanie bezprzewodowe w standardzie. Wystarczy sobie przypomnieć chociażby ostatnie wycieki odnośnie listy akcesoriów dla smartfona, gdzie nie mówiło się o tym, że akcesoria te umożliwią ładowanie bezprzewodowe. Innym dowodem przemawiającym na zastosowanie tej nowoczesnej technologii jest obudowa unibody, która ma być smukła i metalowa. Musimy pamiętać, że to nie są oficjalne informację. Na potwierdzenie tych danych trzeba zaczekać do premiery Galaxy S6.

źródło: SamsungTomorrow przez SamMobile