Asus ma jedną z najbogatszych gam tabletów na rynku. Warto tu wspomnieć o funkcjonalnych tabletach Transformer Pad, niecodziennych Padfonach czy budżetowych Memo Padach. Konkretnych modeli jest sporo i wymieniać można je bez końca. Jest kolejny. Bohaterem tego wpisu jest model Asus Fonepead 7 LTE, który stanowi rozwinięcie urządzenia, dostępnego na rynku już od roku.

Pod względem specyfikacji najnowszy tablet od Tajwańczyków nie różni się znacząco od swojego „rodzeństwa”. Także tutaj znajdziemy procesor Intela – dokładniej mówiąc czterordzeniowy 64-bitowy układ Intel Atom Z3530, który jest uzupełniony przez 2 GB RAM, a na nasze dane pozostawiono 8 lub 16 GB. Głównym atrybutem urządzeń mobilnych jest ekran, który w tym przypadku nie porywa swoimi możliwościami. Mamy tu do czynienia z 7-calowym ekranem IPS TFT o przeciętnej jak na obecne czasy rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Smiało można było zastosować FullHD. Nowy Fonepad ma także dwa aparaty – tylny 5 Mpix i przedni 2 Mpix.

Jednak główną zaletą tego odmłodzonego wariantu jest możliwość bardzo szybkiego przesyłu danych. Otóż Asus Fonepad 7 LTE (FE375CL), jak sama nazwa wskazuje, obsługuje łączność w sieci 4G LTE. W dodatku możemy bez problemu wykonać połączenia głosowe, co nie zawsze się zdarza w tablecie z modemem. Poza tym, na pokładzie tego tabletu znalazło się miejsce także dla standardowych modułów, czyli Wi-Fi, GPS czy Bluetooth. Energię całości będzie dostarczać bateria o pojemności 3950 mAh.

Asus Fonepad 7 LTE
Asus Fonepad 7 LTE / fot. Asus

 

Kolejnym plusem tabletu, który został zaprezentowany po cichu w Tajwanie jest preinstalowany Android 5.0 Lollipop. Wreszcie też doczekaliśmy się nowej wersji nakładki ZenUI, gdzie wprowadzono kilka zmian, głównie związanych z wyglądem. Zapewne już niedługo trafi na pokłady zeszłorocznych smartfonów z linii Zenfone.

Asus Fonepad 7 LTE - etui / fot. Asus
Asus Fonepad 7 LTE – etui / fot. Asus

 

Asus Fonepad 7 LTE został wyceniony na 250 dolarów. Myślę, że jego cena w Polsce wyniosłaby około 900 złotych, co wydaje się być rozsądną kwotą za tablet z modułem LTE. Jego światowa premiera odbędzie się zapewne na zbliżających się targach MWC 2015 w Barcelonie. Będziemy tam i jeśli premiera dojdzie do skutku, postaramy się przyjrzeć się mu bliżej.

źródło: Asus przez Tablet-News, Tabletowo