W ostatnim czasie sporo smartfonów zostało zaktualizowanych do najnowszego Androida Lollipop, o czym zresztą mogliście przeczytać na naszej stronie. Niemniej jednak na aktualizację do tego systemu czeka jeszcze duża liczba smartfonów, na przykład urządzenia firmy Sony z rodziny Xperia Z. Ale smartfony to nie jedyna elektronika, która jest aktualizowana przez producentów.

Jak donosi jeden z niemieckich serwisów, aktualizacji doczekały się również smart-zegarki, pracujące w oparciu o Android Wear. Oczywiście nie wszystkie, bo tak pięknie być nie może w świecie aktualizacji. Mowa tutaj o trzech modelach – Samsung Gear Live, Motorola Moto 360 i LG G Watch R. Najnowsza wersja oznaczona została numerem 5.0.2 i nie wnosi za wiele nowych funkcji. Android Wear 5.0.2 zaktualizował tylko usługi Google Play i polepszył optymalizację systemu przeznaczonego dla smartwatchy.

Jeśli posiadacie, któryś z wymienionych wyżej inteligentnych zegarków, to pamiętajcie, że przed aktualizacją najlepiej mieć naładowany swój gadżet minimum w 80%.

Dodam tylko, że Android Wear 5.0.2 dla Gear Live oznaczony został jako LWX49K, a dla Moto 360 jako LWX49L. Posiadacze smart-zegarków takich jak LG G Watch i ASUS ZenWatch muszą jeszcze trochę poczekać, ponieważ te modele jeszcze czekają w kolejce. Aktualizacja została zapowiedziana i przypuszczam, że takowa pojawi się w najbliższych dniach.

źródło: ModYourPhone przez PhoneArena