Panasonic Eluga U2 oficjalnie zaprezentowany. Niedrogi smartfon z 64-bitowym procesorem i Androidem Lollipop

0
fot. Yahoo Taiwan

Nie od dziś wiadomo, że rynek smartfonów to góra pieniędzy. Dlatego nie tylko ci najwięksi giganci technologiczni udzielają się w tym temacie. Również mniejsi producenci coraz śmielej wkraczają w tą branże pokazując swoje rozwiązania. Firma Panasonic może nie jest małą firmą, ale na pewno posiada mało smartfonów w portfolio, a rynek ten jest dla nich nowy. Nie mniej Japończycy walczą i wprowadzają do swojej oferty kolejny niedrogi smartfon – Eluga U2.

Firma Panasonic zaprezentowała w Tajwanie swój najnowszy smartfon, który został nazwany Eluga U2. Smartfon od razu po wyjęciu z pudełka pracować będzie na Androidzie 5.0 Lollipop. Poza tym pod obudową znajdziemy 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410 i 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Urządzenie wyposażono w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, który wykonany został w technologii IPS.

Do zdjęć posłużą dwa aparaty – główny w rozdzielczości 13 Mpix oraz przedni 5 Mpix. Pamięć wbudowana to 16 GB. Energii dostarczy bateria i pojemności 2500 mAh. Eluga U2 został też wyposażony w moduł LTE. Jego wymiary natomiast to 141,5 mm wysokości, 71 mm szerokości i 7,95 mm grubości. Smartfon waży 131 gramów.

Panasonic Eluga U2
Panasonic Eluga U2 / fot. Yahoo Taiwan

 

Panasonic Eluga U2 został wyceniony na 254 dolarów, co na nasze daje około 940 złotych. Niestety póki co smartfon jest do zdobycia tylko na Tajwanie. Urządzenie jak na takie parametry jest niedrogie. Ba, wygląd też w tej cenie jest bardzo atrakcyjny. Niestety nie wiadomo, czy japoński koncern planuje dystrybucję do krajów Unii Europejskiej. Jestem przekonany, że Eluga U2 w naszym kraju były dobrą alternatywą dla innych modeli z tej samej półki cenowej. Na dole macie więcej zdjęć.

źródło: Yahoo Taiwan, Kocpc przez PhoneArena