Acer jest firmą, która jako pierwsza miała swoją konferencję na targach w Barcelonie. Wydarzenie to rozpoczęło się o 11:30 naszego czasu. Podczas tego wydarzenie tajwański producent zaprezentował aż trzy smartfony z serii Z. Wśród nich są dwa budżetowe urządzenia i jeden z wyższej półki. Oprócz smartfonów, Tajwańczycy zaprezentowali również smart-opaskę.

Firma Acer na mobilny rynek w 2015 roku wchodzi z czterema nowymi urządzeniami. Na ich konferencji poznaliśmy dwa budżetowe smartfony Acer Liquid Z220 i Liquid Z520 oraz smartfon z wyższej półki, którym jest Acer Liquid Jade Z. Ostatnią nowością jest inteligentna opaska – Acer Liquid Leap+. Zacznijmy może od opisu smartfonów.

Smartfon Acer Liquid Jade Z wyposażono w 5-calowy wyświetlacz IPS w rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli). Warto tutaj wspomnieć, że ekran jest typu Zero Air Gap oraz pokryte jest zakrzywionym szkłem Gorilla Glass trzeciej generacji. Mózgiem urządzenia jest 64-bitowy procesor Mediatek. Nie wiadomo jaka dokładnie jednostka oraz nie wiadomo ile pamięci RAM. Po za tym Liquid Jade Z posiada 13 Mpix aparat główny z przysłoną f1.8, 5 Mpix aparat z przodu oraz modem LTE. Smartfon waży 110 gramów, a jego grubość to 7,9 mm.

Acer Liquid Z220 i Liquid Z520 posiada 4-calowy wyświetlacz w rozdzielczości WVGA, co w ostateczności przełożyło się na 233 ppi. Oba smartfony zasila czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, a wspiera go 1 GB pamięci operacyjnej RAM. W obydwu modelach znalazł się też przedni aparat w rozdzielczości 2 Mpix. Smartfony wyglądają bardzo podobnie. Wyróżnia ich tylko zastosowany główny aparat. W Z220 jest to 5 Mpix, a w Z520 8 Mpix oraz głośniki DTS Studio Sound.

Sprzedaż Acer Liquid Z220 i Liquid Jade Z w Europie wystartuje jeszcze w tym miesiącu. Liquid Z220 kosztować będzie 89 euro, a Liquid Jade Z 199 euro. Natomiast model Liquid Z520 dostępny będzie w kwietniu w cenie 109 euro.

Ostatnim gadżetem jest smart-opaska, czyli Liquid Leap+. Posiada 1-calowy ekran w rozdzielczości 128 x 32 pikseli. Opaska może komunikować się ze smartfonami pracującymi na systemie Android, iOS i Windows Phone. Dzięki Liquid Leap+ będzie można kontrolować muzykę w smartfonie oraz odbierać powiadomienia ze smartfona. Opaska może też monitorować tryb snu, liczyć spalone kalorie, kroki i naszą aktywność podczas pływania. Jak zapewnia producent, inteligentna opaska ma wytrzymać od 5 do 7 dni i wykonana jest z kolorowego kauczuku. Oczywiście Liquid Leap+ jest wodoodporny i będzie dostępny w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie w cenie około 79 euro. Opaska będzie występować w pięciu kolorach – czarnym, białym, różowym, pomarańczowym i zielonym.

Acer Liquid Leap+
Acer Liquid Leap+ / fot. Acer

 

źródło: AndroidCentral, PhoneArena