Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wreszcie zostały zaprezentowane na konferencji Galaxy UNPACKED 2015 w Barcelonie. Oba smartfony wyglądają bardzo ładnie i posiadają potężną specyfikację. Nareszcie widać, że seria S rzeczywiście jest premium, dzięki połączeniu metalu i szkła. Samsung udowodnił już, że jest wstanie stworzyć pięknie wyglądające smartfony (Galaxy A3, A5, Alpha), ale wraz z Galaxy S6 i S6 Edge uświadomił mnie w przekonaniu, że można stworzyć jeszcze piękniejsze urządzenia. Już w tej chwili wróże Samsungowi dobre wyniki sprzedaży w tym roku.

Na wstępie muszę powiedzieć, że zarówno wygląd, jak i specyfikacja obu smartfonów wyciekła do sieci kilkadziesiąt minut przed oficjalną premierą, mimo to oglądałem całe wydarzenie z dużą uwagą i zaciekawieniem. Ja osobiście bym podsumował to takim zdaniem – Jest moc i piękno w jednym! Natomiast J.K. Shin, CEO and Head of IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics wyraził to inaczej, ale równie trafnie.

Wprowadzając nowatorskie Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, Samsung oferuje nową generację urządzeń mobilnych oraz nowy standard na globalnym rynku tych urządzeń.Wsłuchując się w opinie klientów i wyciągając wnioski zarówno z sukcesów, jak i z popełnionych błędów, nieustannie rozwijamy nowe technologie i pomysły. Dzięki opracowanej na nowo stylistyce, współpracy z niezawodnymi partnerami oraz nowatorskim usługom modele Samsung GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge zapewniają najwyższy poziom wrażeń związanych z korzystaniem ze smartfona. 

– powiedział J.K. Shin, CEO and Head of IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics.

Samsung Galaxy S6 Edge / fot. Samsung
Samsung Galaxy S6 Edge / fot. Samsung

 

Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 wyposażony został w 5,1-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 pikseli), przy czym w S6 Edge jest on zakrzywiony przy obu krawędziach. Tak wysoka rozdzielczość przyczyniła się do rozmieszczenia pikseli na poziomie 577 ppi. Ekran jest jednym z najjaśniejszych wyświetlaczy na rynku, bo wartość sięga 600 cd/mm. Pod maską znajdziemy procesor Exynos 7420, który ma osiem rdzeni i pełne wsparcie dla 64-bitowego przetwarzania. Pamięć RAM w obydwu modelach wynosi 3 GB.

Samsung Galaxy S6 / fot. Samsung
Samsung Galaxy S6 / fot. Samsung

 

Smartfony dostępne będą w trzech wariantach, jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną – 32 GB, 64 GB i 128 GB. Nie ma natomiast slotu na kartę pamięci, co jest rozczarowujące, ale Samsung twierdzi, że wykorzystanie technologii UFS 2.0 da nam lepsze parametry i szybsze działanie pamięci przy niższym zużyciu energii. Ci co zdecydują się na kupno będą mogli jeszcze liczyć na 115 GB w chmurze OneDrive Microsoftu, które obowiązywać będą na dwa lata. Oba urządzenia posiadają Android 5.0 Lollipop

Samsung Galaxy S6 Edge / fot. Samsung
Samsung Galaxy S6 Edge / fot. Samsung

 

Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyposażono w szybkie przednie i tylne aparaty fotograficzne umożliwiające uzyskanie niezwykle żywych i jasnych zdjęć. Obiektywy F1,9 oraz matryce o wysokiej rozdzielczości zarówno z przodu – 5 Mpix, jak i z tyłu – 16 Mpix gwarantują najwyższą jakość obrazu wśród smartfonów, nawet w ciemnościach. Odpowiednie ustawienie czułości i ostrość zdjęć zapewniają funkcje takie, jak automatyczna regulacja dynamicznego zakresu w czasie rzeczywistym (HDR), inteligentna stabilizacja obrazu (OIS) i balans bieli z sensorem podczerwieni. Ponadto nowa funkcja szybkiego uruchamiania zapewnia błyskawiczny dostęp do aparatu z poziomu każdego ekranu, w ciągu zaledwie 0,7 sekundy, po dwukrotnym nadciśnieniu przycisku Home.

Samsung Galaxy S6 / fot. Samsung
Samsung Galaxy S6 / fot. Samsung

 

Bezprzewodowe ładowanie jest też bardzo ważnym elementem w najnowszych flagowcach od koreańskiego producenta. Dzięki wbudowanej technologii WPC i PMA smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyznaczają nowy branżowy standard uniwersalnego bezprzewodowego ładowania. Urządzenia współpracują z każdą stacją ładowania bezprzewodowego kompatybilną ze standardami WPC i PMA. Można je także błyskawicznie naładować przewodowo – 1,5 raza szybciej niż model GALAXY S5. Jak zapewnia producent, dziesięciominutowe ładowanie wystarczyć ma na 4‑godzinne korzystanie z urządzenia. Bateria w S6 ma pojemność 2550 mAh, a w S6 Edge 2600 mAh.

Samsung Galaxy S6 Edge - ładowanie bezprzewodowe
Samsung Galaxy S6 Edge – ładowanie bezprzewodowe / fot Samsung

 

Galaxy S6 mierzy 143,4 x 70,5 x 6,8 mm i waży 138 g, a Galaxy S6 Edge mierzy 142,1 x 70,1 x 7,0 mm i waży 132 g. Smartfony będą dostępne na całym świecie od 10 kwietnia 2015 roku z pamięciami o pojemności 32/64/128 GB oraz w kolorach White Pearl, Black Sapphire, Gold Platinum, Blue Topaz (tylko Galaxy S6) i Green Emerald (tylko Galaxy S6 Edge). Galaxy S6 będzie dostępny w cenie 699 euro za wariant z 32 GB, 799 euro za wersję 64 GB i 899 euro za model z 128 GB. Natomiast Galaxy S6 Edge kosztować będzie 849 euro, 949 euro i 1049 euro, odpowiednio za wersję 32 GB, 64 GB i 128 GB.

Jak sami widzicie wygląd i parametry techniczne są na najwyższym poziomie i oba smartfony będą walczyć o miano tego najlepszego w 2015 roku. Nasze pierwsze wrażenia pojawią się na stronie już wkrótce. Ja już się nie mogę doczekać polskiej premiery. A Wy?

źródło: informacja prasowa