Lenovo A7000 oficjalnie – 5,5-calowy ekran i ośmiordzeniowy procesor MediaTek

0
fot. Lenovo

O firmie Lenovo już wczoraj pisaliśmy. Zaprezentowała ona dwa tablety z serii A – TAB 2 A10 i Tab 2 A8. Tablety, które świetnie wyglądają i posiadają bardzo dobrą specyfikację. Ale to nie jedyne nowości chińskiego producenta. Na targach MWC zaprezentowali oni także smartfon Lenovo A7000, który też wygląda ładnie.

Lenovo A7000 wyposażony został w 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości HD o szerokich kątach widzenia, ośmiordzeniowy procesor MediaTek taktowany zegarem maksymalnie do 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy. Urządzenia jako Dual SIM posiada dwa sloty na kartę microSIM oraz moduł LTE. Zdjęcia wykonamy za sprawą tylnego aparatu 8 Mpix z podwójną lampą błyskową LED oraz przedniego w rozdzielczości 5 Mpix. Słuchawka jest też pierwszym smartfonem, który został wyposażony w nową technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Bateria 2900 mAh schowana została w obudowie, której grubość to 7,9 mm, natomiast waga smartfona to 140 g. Lenovo A7000 wyceniony został na 170 dolarów i dostępny ma być jeszcze w tym miesiącu we wszystkich krajach tam, gdzie Lenovo ma swoją dystrybucję.

Cieszy fakt, że Chińczycy produkują coraz to ładniejsze sprzęty w raz z zadowalającą specyfikacją, a to wszystko w niezawyżonych cenach. Mam tylko nadzieję, że smartfon pojawi się u nas dosyć szybko, tak abyśmy mogli go dla Was przetestować.

źródło: Lenovo przez PhoneArena