Po raz kolejny w naszym kraju odbędzie się finał Intel Extreme Masters, gdzie gracze z całego świata będą rywalizować między sobą w takich tytułach jak League of Legends czy Starcraft II. Oczywiście nie zabraknie też Counter-Strike: Global Offensive, który jest odrębną ligą IEM od innego, rozgrywanego w tym samym czasie, turnieju ESL One.

Największa impreza e-sportowa na świecie zawita do Katowic po raz drugi (lub trzeci biorąc pod uwagę pierwszy przystanek, od 2014 są finały) W ubiegłym roku wydarzenie to cieszyło się niesamowitą popularnością, zarówno na żywo jak i w Internecie. Ostatni finał Intel Extreme Masters w Katowicach odwiedziło ponad 70 tysięcy osób, a około 10 milionów śledziło transmisje w Internecie. Sami przyznacie, że liczby robią wrażenie.

Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć firmy Samsung, która specjalnie z tej okazji przygotowała Strefę Mistrzów, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności korzystając z najnowszych zakrzywionych monitorów i dysków SSD od Samsunga. Na specjalnie przygotowanym stanowisku każdy będzie mógł przetestować najnowsze urządzenia Samsunga stworzone z myślą o graczach. W dalszym komunikacie czytamy, że najnowsze 27-calowe zakrzywione monitory SD590C i szybkie dyski SSD 850 zagwarantują granie na najwyższym poziomie. Firma Samsung swoją obecność na Intel Extreme Masters 2015  będzie przypominać hasłem „Szkoda życia na słabe granie”.

fot. Samsung
fot. Samsung

 

Ale to nie wszystko. Polski oddział Samsunga zorganizuje również konkursy, w których będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody. Osoby, które odwiedzą dziewiąty finał IEM 2015 w Katowicach i zdecydują się wziąć w nich udział będą mieli mieć szansę wygrać zakrzywione monitory Samsung SE790C i SD590C oraz dyski SSD 850. Jak już się będzie, to warto wziąć udział, tym bardziej, że to nic nie kosztuje, a trzeba przyznać, że nagrody są ciekawe.

Oprócz konkursów oraz możliwości zobaczenia z bliska zakrzywionych monitorów i szybkości dysków SSD, Samsung przewidział także dodatkowe atrakcje. Odwiedzający stoisko Samsung podczas tegorocznych finałów Intel Extreme Masters będą mieli możliwość uczestniczenia w pokazach overclockingu oraz cyfrowego rysunku pod okiem zawodowców.

Finały Intel Extreme Master 2015 rozpoczynają się już 13 marca (piątek) w Katowicach i potrwa do 15 marca (niedziela). Stanowiska Samsunga będzie można odwiedzać we wszystkie dni. Ktoś z naszych czytelników wybiera się do Katowic na IEM 2015?

źródło: Samsung (informacja prasowa)
źródło głównej grafiki: gram.pl