Putin wrócił do życia publicznego, a Samsung prezentuje dwa nowe tablety w Moskwie. Przypadek? Nie sądzę. A tak już zupełnie poważnie, Koreańczycy zaprezentowali dzisiaj nową serię tabletów, które mają wejść do tej samej kategorii, co Galaxy Tab 4 i być poniekąd ich następcami. Tablety Galaxy Tab A poznaliśmy po cichu, bez większego wydarzenia medialnego i na dodatek w Rosji. Jest coś w tym dziwnego, bo skoro to nowa odsłona tabletów, to rozgłos powinien być większy. Zobaczmy zatem, czym charakteryzują się nowe urządzenia, bo tutaj też są pewne niespodzianki. 

 Niestety nie ma nic co by zachwycało. Faktycznie, pewną nowością są proporcje obu urządzeń. Zarówno model 8 calowy jak i ten 9,7 są pierwszymi tabletami koreańskiego producenta właśnie w proporcjach 4:3. Rozczarowująca niestety jest rozdzielczość. 1024×768 pikseli wskazuje jednoznacznie, że modele te mają zastąpić serię Tab 4. Z drugiej strony pod względem wyglądu są one zlepkiem właśnie zeszłorocznej serii oraz Tab S. Specjalne miejsca do wpięcia coverów są tego najlepszym przykładem. Sama ramka jednak nie różni się znacząco od tej z serii Tab 4 więc faktycznie największą innowacją są tutaj proporcje.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry urządzeń to nie są one do końca znane, ale prawdopodobnie ujrzymy w nich czterordzeniowy układ o taktowaniu 1,2 GHz i 2 GB pamięci RAM. Miłym dodatkiem ma się okazać możliwość rozszerzenia wbudowanej 16 GB pamięci o karty microSD. Będzie Android Lollipop i pewnym pocieszeniem może być prawdopodobnie zastosowana odchudzona wersja Touchwiza, która będzie zawierać mniej zbędnych aplikacji. Mniejszy z braci otrzymał baterię 4200 mAh czyli tylko nieco więcej niż 7-calowy Galaxy Tab 4. Aparat 5 MPix z tyłu oraz 2 Mpix kamerka z przodu to nieznaczna poprawa w stosunku do poprzedników. Znana jest też waga, gdzie 8-calowy Galaxy Tab A waży 320 gramów, a większy 457 gramów.

Urządzenia zaprezentowane po cichu, bez specjalnej konferencji mogą wskazywać jedno. Tablety Galaxy Tab A mają odświeżyć linię koreańskiego producenta, ale nie wniosą nic spektakularnego w środowisko urządzeń mobilnych. Tablety będą dostępne w wersji kolorystycznej niebieskiej i złotej, a ich ceny prawdopodobnie zaczną się od około 300 euro.

źródło: Hi Tech Mail oraz Sammobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj