Samsung Galaxy Note 4 otrzymuje kolejną aktualizację. Wróciła opcja wycisz!

22

Ten piękny dzień dla posiadaczy Galaxy Note 4 nastąpił 11 lutego tego roku, kiedy to smartfon otrzymał mocno wyczekiwaną aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Jak się jednak później okazało pomimo sporych zmian i udoskonaleń, z oprogramowania została „wycięta” opcja całkowitego wyciszenia telefonu. Ale wszystko co złe teraz już się nie liczy, bo pojawiła się łatka, która wszystko (miejmy nadzieję) naprawia.

Ok, na sam początek trzeba sobie wyjaśnić dla jakiej wersji smartfonu jest aktualizacja, bo to, że w tytule widnieje Samsung Galaxy Note 4 jeszcze całkowicie nie wyjaśnia sprawy. Aby wszystko było jasne aktualizacja, która pojawiła się dzisiaj rano jest przeznaczona dla Samsunga Galaxy Note 4 wyposażonego w procesor Exynos 5433 (SM-N910C) i zakupionego z oficjalnej, polskiej dystrybucji. Paczka, którą przyjdzie nam pobrać wazy dokładnie 222,81 MB i jest dostępna w trybie Over the Air. Warto zatem podłączyć się do sieci Wi-Fi, by nie nadwyrężać pakietu danych u operatora.

A teraz do rzeczy, jakie zmiany wprowadza aktualizacja? To chyba najważniejsze pytanie, na które nie znajdziemy odpowiedzi w szczegółach aktualizacji przez instalacją. Tam potraktowano to (jak zawsze) bardzo ogólnikowo wyjaśniając, że najnowsza wersja wprowadza usprawnienia stabilności i wydajności, poprawki dotychczasowych usterek i nowe, ulepszone funkcje. Mój Galaxy Note 4 już od kilku godzin pracuje pod kontrolą najnowszego Lollipopa i trochę zmian wpadło mi w oko.

Przede wszystkim warto napisać, że oprogramowanie jest teraz oznaczone jako N910CXXU1BOC3 i nadal to Android 5.0.1 Lollipop. Zmian jest kilka, ale najważniejszy jest powrót opcji „Wycisz”, która dziwnym trafem znikła w Lollipopie.  Zauważyłem też, że funkcja Przerwania nazywa się teraz Nie przeszkadzać i służy do wyciszenia wszystkich połączeń, powiadomień i alarmów poza zdefiniowanymi wyjątkami. Na pewno poprawiła się płynność i szybkość uruchamiania kontaktów, przełączania się między dialerem a kontaktami czy galeria, która teraz otwiera się znacznie szybciej. I to też potwierdzają też inni użytkownicy, którzy zauważyli też, że wreszcie na Lollipopie działają aplikacje, które wcześniej wyrzucały błąd. Mam też wrażenie, że lekki lifting przeszła belka powiadomień. Nie macie takiego odczucia, że zmieniły się ikony przy pasku jasności? O baterii trudno cokolwiek powiedzieć, ale ja mam szczerą nadzieję, że nie występuje już opóźnienie po odebraniu połączenia i wreszcie GPS będzie działał prawidłowo ( nie będzie zrywał połączenia).

Jak zawsze czekamy na wasze komentarze. być może wy zauważyliście coś nowego?