Większość smartfornów, które są dostępne na rynku posiadają dosyć spore ramki okalające ekran. W recenzjach często wymienia się to jako minus. W dużej mierze są to urządzenia ze średniej i niskiej klasy. Na szczęście obecne flagowce posiadają całkiem cienkie ramki (pomijając smartfony Sony z rodziny Xperia), a przykładem takim jest chociażby G3, Note Edge, G Flex 2, czy niedawno zaprezentowany Galaxy S6 i S6 Edge. Cieszy więc fakt, że producenci coraz bardziej zwracają uwagę na ten aspekt. Najwyraźniej firma Oppo pozazdrościła innym producentom i postanowiła stworzyć swój własny smartfon bez ramek. Zdjęcia właśnie takiego smartfonu wyciekły do sieci.

W ubiegłym roku, w grudniu, Oppo złożyło wniosek patentowy, który zawierał szkic ekranu bez ramek. Wygląda na to, że dzisiejsze zdjęcia nowego smartfona Oppo są oparte właśnie o ten patent. Jak widzicie ze zdjęć poniżej, smartfon w ogóle nie posiada ramek z prawej i lewej strony. Wygląda to według mnie naprawdę świetnie. Ale żeby nie było tak kolorowo, to jeśli jest to urządzenie w końcowej fazie, to uważam, że ramka pod wyświetlaczem mogłaby być trochę mniejsza. Pod przyciskami nawigacyjnymi zdołała zmieścić się nazwa strony, która opublikowała zdjęcia.

Do tej pory wiadomo tylko tyle, że smartfon posiada 5,5-calowy wyświetlacz, a sam smartfon ma być smukły. Reszta na tę chwilę jest nieznana. Niemniej jednak takie zagranie ze strony chińskiej firmy na pewno zmusi innych producentów do działania. Dla nas konsumentów będzie to tylko pozytywna zmiana. Miejmy nadzieje, że tego typu smartfony będą stawać się normą.

Aktualizacja:

Do sieci przedostało się krótkie wideo, na którym pojawił się bezramkowy smartfon od firmy Oppo. Trzeba przyznać, że odtwarzany na tym smartfonie film robi wrażenie. Z resztą sami zobaczcie.

źródło: Anzhuo przez PhoneArena