Nowy tabletofon od chińskiej firmy Lenovo został dzisiaj zaprezentowany za naszą wschodnią granicą. Smartfon cechuje się mocną specyfikacją oraz bardzo atrakcyjną ceną. Lenovo ze swoim K3 Note z pewnością chce pokrzyżować plany swoim lokalnym konkurentom jakim jest firma Xiaomi czy Meizu.

Nowe dziecko Lenovo, czyli K3 Note został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD, co przełożyło się na zagęszczenie pikseli na poziomie 401 ppi. Centrum dowodzenia stanowi zaś ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6752, który wspierany jest przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane dla użytkownika oddane zostało 16 GB pamięci wbudowanej. Na wykonywanie zdjęć posłuży główny aparat w rozdzielczości 13 Mpix z podwójną lampą błyskową LED, a do selfie aparat w rozdzielczości aż 5 Mpix. Energii dostarczy bateria o pojemności 3000 mAh. Całkiem możliwe, że będzie ją można naładować bezprzewodowo, ale jest to jeszcze nie potwierdzona informacja. Grubość K3 Note wynosi 7,6 mm.

Lenovo K3 Note
Lenovo K3 Note / fot. Lenovo

 

Tylna obudowa została wykonana z poliwęglanu, na której widnieje logo Lenovo, umieszczone centralnie w charakterystycznym okręgu. Z tyłu umieszczony został także głośnik. Lenovo K3 Note występuje w wersji z dwoma wejściami na kartę SIM. Jeden ze slotów umożliwia korzystanie z kart obsługujących sieć LTE. Co ważne, smartfon wspiera też międzynarodowe sieci 3G, co oznaczać może, że firma planuje dystrybucję w krajach Unii Europejskiej. Czy tak się stanie, to okaże się już wkrótce.

Lenovo K3 Note
Lenovo K3 Note / fot. Lenovo

 

Cena za Lenovo K3 Note w Chinach ustalona została na ¥899, co po przeliczeniu na naszą walutę daje około 555 złotych. Jestem ciekaw, czy Lenovo z tym modelem namiesza na rynku chińskim. Ja osobiście trzymam kciuki za Lenovo, aby wprowadziła swój smartfon w innych krajach, w tym w Polsce. Pewnie cena wtedy będzie wyższa, ale myślę, że nadal bardzo atrakcyjna.

źródło: mobile-dad przez PhoneArena