Po szybkiej aktualizacji do najnowszego Androida dla smartfonów LG przyszła pora na nieco większe urządzenia. Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy tabletów od LG. Wczoraj południowokoreański producent oficjalnie poinformował, że została rozpoczęta procedura aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop dla tabletów z serii G Pad.

W pierwszej kolejności aktualizacja została udostępniona dla użytkowników mieszkających w Korei Południowej, więc pozostałe kraje muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Miejmy nadzieję, że update przyjdzie w miarę szybko. Aktualizacja dotyczy tabletów G Pad 7.0, G Pad 8.0, G Pad 8.3 oraz G Pad 10.1. Tutaj warto zaznaczyć, że G Pad 8.3 Google Play Edition, który nie jest już dostępny w sprzedaży otrzymał Lollipopa kilka miesięcy temu. Nie rozumiem zatem, dlaczego producent tak długo zwlekał z aktualizacją dla podstawowego modelu. Tym bardziej, że są to urządzenia zaliczane do tych lepszych, bo wszystkie tablety napędza czterordzeniowy Snapdragon 400 o taktowaniu zegara do 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, rozdzielczość ekranu 1280 x 800 pikseli o rozmiarach 7, 8 i 10 cali.

LG G Pad 8.3
LG G Pad 8.3 / fot. LG

 

Na tę chwilę nie wiadomo co dokładnie wnosi nowa wersja systemu operacyjnego od Googla, ale możemy domyślać się, że są to podobne funkcje i rozwiązania jakie znamy z flagowego smartfona LG G3. Jeśli ktoś z Was posiada tablet od LG i pojawi się u Was aktualizacja to koniecznie podzielcie się z nami tą informacją.

źródło: LG przez PhoneArena