Microsoft w tym roku na MWC 2015 pokazał dwa ciekawe smartfony z Windows Phone 8.1 na pokładzie, które mają pewną aktualizację do Windows 10. Mam tu na myśli modele Lumia 640 i Lumia 640 XL, które mają zawojować średnim segmentem. Ile przyjdzie nam zapłacić za nowe Lumie? Okazuje się, że pierwsze wyceny są całkiem zachęcające. 

Spodobały mi się nowe Lumie, a szczególnie ten większy wariant z dopiskiem XL za sprawą tabletofonowych wymiarów i aparatu z optyką Carl Zeiss. W ogóle chwalę sobie politykę Microsoftu, bo nie pcha się we flagowce, a pokazuje smartfony w przystępnych cenach, które charakteryzują się dobrą specyfikacją i przede wszystkim płynnie działają. Do tego dochodzi jeszcze świetny asystent głosowy Cortana, pakiet biurowy Office 365 i 30 darmowych gigabajtów w usłudze OneDrive na dane i bezpłatna nawigacja Here Maps. Widać zatem, że nowe Lumie są przemyślane pod każdym względem i przy zakupie nie dostajemy tylko samego telefonu z ładowarką.

Lumia 640 i Lumia 640 XL trafiły już do oferty sklepu Redcoon, dzięki czemu możemy rzucić okiem na pierwszą wycenę smartfonów w Polsce. Ceny są ciut wyższe niż te, o których informował Microsoft na konferencji w Barcelonie, ale jest to zapewne związane z przewalutowaniem. Nie mniej, kwota 749 złotych i 899 złotych odpowiednio za Lumie 640 i Lumie 640 XL na start jest całkiem obiecująca. Oczywiście kwoty dotyczą tych droższych wariantów, które są wyposażone w LTE i niezależnie czy są w wersji na jedną kartę SIM czy dual SIM. Według informacji na stronie sklepu, wysyłka Lumii 640 rozpocznie się w ciągu jednego tygodnia, a czas realizacji zamówienia XL może wynieść nawet miesiąc.

Zainteresowani nowymi Lumiami? Jeśli tak, to która wersja jest wam bliższa? Więcej o Lumii 640 i 640 XL dowiecie się z naszej relacji z targów MWC 2015.

źródło: redcoon