Rzadko zdarza się tak, że w pudełku z telefonem znajdziemy dobrej jakości słuchawki. Producent nie zawsze dodaje zestaw słuchawkowy, ale jeśli już taki jest, zazwyczaj sprawdzi się podczas rozmów głosowych, a nie odtwarzania muzyki. Na mnie spore wrażenie zrobiły słuchawki Snab Overtone, które używam do tej pory, ale akurat tych nie znajdziemy w żadnym zestawie. Microsoft zaprezentował właśnie nowy zestaw słuchawkowy dla swoich Lumii – Hoop by Coloud.

Zapewne kojarzycie małe przenośne głośniki o charakterystycznymm, trójkątnym kształcie, które pozwalały odtwarzać muzykę przez około 8 godzin. Widać, że współpraca Microsoftu i szwedzkiej firmy Coloud się rozkręca. Kolejnym jej owocem są nowe słuchawki Hoop, przeznaczone dla osób aktywnie spędzających czas i stworzone z myślą o dwóch najnowszych smartfonach – Lumia 640 i Lumia 640 XL (będą też działać z innymi Lumiami).

Słuchawki Hoop wyglądają dosyć ciekawie, mają płaski przewód, co niweluje problem jego zaplątania i dodatkowo zostały pokryte materiałem odblaskowym, który sprawi, że będziemy bardziej widoczni podczas np. biegania w nocy. Przydatną rzeczą jest też załamany pod kątem 90 stopni wtyk mini jack, co z kolei uchroni nas przed jego przypadkowych wyłamaniem, gdy słuchawki są podłączone do smartfonu.  Dodatkowo Hoop’y są odporne na zewnętrzne czynniki jak kurz, zachlapanie, a nawet pot i ważą zaledwie 20,5 g. Od strony technicznej mają pasmo przenoszenia w przedziale 20-20000 Hz i impedancję 32 ohm.

Microsoft Hoop by Coloud / fot. Microsoft
Microsoft Hoop by Coloud / fot. Microsoft

 

Słuchawki będą dostępne w trzech kolorach – czarnym, zielonym i pomarańczowym, a ich cena detaliczna wynosi około 29 euro. Można je kupić oddzielnie, ale mam nadzieję, że Microsoft zdecyduje się na ważny krok, by umieścić te słuchawki w zestawach przyszłych Lumii. Świetnie byłoby zobaczyć je w pudełku obok Lumii 640.

źródło: Microsoft przez PhoneArena