Pamiętacie aplikację Walkman, sygnowaną przez Sony? Powinniście, gdyż od dłuższego czasu, to jedna z flagowych aplikacji preinstalowanych przez Japończyków na urządzeniach z rodziny Xperia. Odtwarzacz muzyczny od Sony zyskał sobie wielu zwolenników i stał się ciekawą alternatywą dla innych tego typu narzędzi. Tymczasem pojawiły się plotki sugerujące, jakoby popularny Walkman miał zniknąć z rynku.

Póki co informacja nie jest typowym pewniakiem, jednak niezawodna ekipa z serwisu XperiaBlog, dotarła do materiałów, wedle których Walkman już wkrótce ewoluuje w aplikację o nazwie Xperia Music.

Nie wiadomo, czy wraz z – teoretycznym – rebrandingiem programu, użytkownicy otrzymają jakieś nowe funkcje, jednak zdaniem redaktora XperiaBlog, możliwym jest scenariusz, wedle którego Sony zrezygnuje z monopolu na aplikację i aktualizowanie jej przez Centrum Aktualizacji na rzecz udostępnienia programu w Google Play, ot, tak samo jak miało to miejsce chociażby w przypadku aplikacji Album.

Nie używam Walkman’a, jednak zachodzę w głowę, jaki jest sens w ubijaniu marki, której początki sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku. Już krótka lektura komentarzy w linkowanym newsie źródłowym pokazuje, że wielu internautów, podobnie jak ja, nie rozumie tej decyzji.

źródło: XperiaBlog.net