Lista urządzeń z zainstalowanym już Androidem Lollipop, ciągle rośnie. Tym razem do tego grona dołączył Samsung Galaxy S4 LTE oznaczony jako GT-I9505. Tak, poważnie, to nie żart. Samsung wypuścił wreszcie aktualizację do najnowszej wersji systemu, która jest dostępna dla urządzeń z oficjalnej polskiej dystrybucji (XEO).

Przede wszystkim nowe oprogramowaniu pozwala się cieszyć wszystkimi dobrodziejstwami Androida Lollipop. Najważniejsze z nich to powiadomienia na ekranie blokady, nowe środowisko uruchamiania aplikacji – ART czy lepsze zarządzanie energią. Producent zadbał również o to, aby ich flagowiec z 2013 roku otrzymał odświeżoną wersję nakładki, co jest nieco zaskakujące, zważając na fakt, że Samsung zazwyczaj wspiera swoje urządzenia nie dłużej niż 2 lata.

Od teraz wygląd systemu będzie wręcz identyczny z tym, co jest znajdziemy w następcy, czyli Samsungu Galaxy S5. Szkoda, że bez zmian pozostały widget z pogodą i zegarem, a także aparat. Za to sporym modernizacjom zostały poddane preinstalowane aplikacje, takie jak odtwarzacz muzyki, galeria czy też dialer.

Uważam, że dzięki nowemu wyglądowi interfejsu, szybszym animacjom oraz dodaniu kilku ciekawych funkcji, Galaxy S4 LTE dostanie drugie życie. Możemy być pewni, że nasz smartfon po aktualizacji znacznie przyspieszy. W dodatku nowy TouchWiz wreszcie ma design, zbliżony do czystego Androida. Krótko mówiąc – jest Material Design.

Lollipop dla Galaxy S4 LTE / fot. galaktyczny.pl
Lollipop dla Galaxy S4 LTE / fot. galaktyczny.pl

 

Aktualizacja jest już dostępna zarówno w trybie OTA, jak i w programie Kies. Zanim jednak wejdziemy w świat Lollipopa, będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo przyjdzie nam pobrać pawie 1-gigabajtową paczkę.

A czy Wy jesteście już po aktualizacji? Jak wrażenia?

Aktualizacja:

Samsung Galaxy S4 Black Edition też można zaktualizować do Lollipopa. Aktualizacja pojawiła się z lekkim opóźnieniem, ale już jest zarówno przez OTA jak i Kies.

źródło: @SamsungUpdates (Twitter)