Tajwańskiemu producentowi nie udało się uchować w tajemnicy informacji o najnowszym flagowcu. W związku z tym na kilka dni przed oficjalną premierą o HTC One M9 wiedzieliśmy już niemal wszystko, a prezentacja w Barcelonie była tylko formalnością. Na szczęście był element zaskoczenia, głównie za sprawą HTC Re Vive – gogli rozszerzonej rzeczywistości. Wygląda na to, że kolejnego urządzenia też nie udało się ukryć. 

Kilka dni temu do sieci trafiło zaproszenie na kwietniową konferencję HTC, która ma odbyć się w Pekinie. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tam poznamy najnowsze urządzenie, którym najprawdopodobniej będzie nieco większa wersja aktualnego flagowca. Może to też być nowa seria, którą zapoczątkuje One E9. Na to przynajmniej wskazuje hasło na zaproszeniu – More than One. Z większym przekonaniem można jednak wskazać pewniaka, a to za sprawą najnowszych zdjęć.

Dzięki @upleaks ponownie może przyjrzeć się bliżej urządzeniu, na krótko przed premierą. Tym razem jest to HTC One M9 Plus, którego zdjęcia prasowe pojawiły się w sieci. Można powiedzieć, że urządzenie stanowi niejako połączenie One M8 i One M9, ale najbardziej zastanawia fakt pojawienia się fizycznego przycisku Home pod ekranem, który rozdziela głośnik. Być może HTC umieściło tam czytnik linii papilarnych, który pojawił się między innymi w Samsungu Galaxy S6 czy Huawei Mate 7. Widać, że wrócił też podwójny aparat, z którego Tajwańczycy zrezygnowali w najnowszym flagowcu.

HTC One M9 Plus / fot. upleaks
HTC One M9 Plus / fot. upleaks

 

Wszystkiego dowiemy się na pewno 8. kwietnia 2015 roku podczas konferencji HTC lub wcześniej za sprawą przecieków.

źródło: upleaks