SmartEyeglass – inteligentne okulary od Sony już do nabycia!

1
Sony SmartEyeglass /fot: zrzut ekranu ze strony producenta

Jakiś czas temu firma rodem z Japonii deklarowała, że przedstawi swoją propozycję dla rozwijającego się rynku inteligentnych okularów. Jak postanowili, tak zrobili i – na niewielką skalę – udostępnione zostały do sprzedaży „smart-okulary”. Wszystkich miłośników tego typu gadżetów muszę jednak przestrzec, że tanio nie jest.

Edycja developerska (SED-E1) dostępna jest dla klientów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Klienci biznesowi japońskiego giganta mogą nabyć ich nowy produkt także w Belgii, Francji, Holandii, we Włoszech oraz w Hiszpanii i Szwecji. Zapewne kwestią czasu jest poszerzenie dystrybucji o kolejne regiony, jednak w tej chwili szczegółowe informacje z tym związane owiane są tajemnicą.

Jeśli planujecie szarpnąć się na SmartEyeglass u naszych zachodnich sąsiadów, przygotujcie sobie 800 euro. Całkiem sporo, prawda? Należy też zadać sobie pytanie, co w chwili obecnej potrafią okulary od Sony oraz jaka będzie ich linia rozwoju. W tej chwili trudno prorokować, gdyż nie wiadomo, jak rynek zareaguje na kolejny tego typu gadżet, zwłaszcza jeśli zważyć na fakt, że wszystkie inne inteligentne okulary, które już poznaliśmy, nie miały łatwo.

https://www.youtube.com/watch?v=Bx7O_h09HKA

Niemniej jednak, zainteresowani mogą poświęcić chwilę i zapoznać się z przygotowaną przez Sony podstroną dedykowaną dla produktu. Co by nie mówić, plany są bardzo ambitne i mam nadzieję, że japońska korporacja zdoła przekuć je w swój wielki sukces.

źródło: XperiaBlog.net