Do konferencji HTC zostało jeszcze kilka dni. Mimo to, Chiński oddział HTC zdecydował się umieścił po cichu na swojej stronie najnowszego flagowca, czyli One E9+. Dzięki takiemu zagraniu dowiadujemy się o jego oficjalnej specyfikacji i wyglądzie jeszcze przed premierą, która, jak się przypuszcza, odbyć ma się na zaplanowanym przez HTC wydarzeniu 8 kwietnia w Pekinie.

Od dłuższego czasu wiadomo było, że nadchodzące smartfony z serii One, wyglądem będą nawiązywać do tych obecnie dostępnych. Z jednej strony jest to dobre, ale z drugiej strony, jak się dobrze zastanowimy możemy dostrzec drobne wady. HTC One E9+ posiada parametry z najwyższej półki (o czym w dalszej części artykułu), ale niestety materiały z jakich został wykonany już nie. Tajwańczycy w tym modelu postanowili zrezygnować z aluminium na rzecz plastiku, co było wiadomo już od kilku dni. Jeśli ostateczna cena będzie niezbyt wygórowana to ok, ale jeśli będzie zbliżona do obecnych flagowców to nie wróżę dużych sukcesów w sprzedaży tego modelu. Konkurencja raczej idzie w stronę stosowania materiałów bardziej premium jak szkło, aluminium, czy tytan.

HTC One E9+
HTC One E9+ / fot. HTC

 

Wspomniałem też o drobnych wadach. Od dłuższego czasu mam wrażenie, że tajwańska firma stoi w miejscu i nie uczy się na błędach. Kolejny model powiela te same błędy. Dlaczego HTC nie pozbędzie się tego okropnego czarnego paska pod ekranem, który nie ma w ogóle funkcjonalności, a tylko powiększa urządzenie? Wiem, że smartfony tej firmy są jedne z ładniejszych, ale to moim zdaniem nie zwalnia producenta od poprawek i nie słuchania użytkowników. Do wielkości górnego czarnego paska też można się przyczepić.

HTC One E9+
HTC One E9+ / fot. HTC

 

Według informacji ujawnionych przez chińską stronę HTC, One E9+ posiada 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 pikseli i 534 ppi), 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6795M, który wspiera 64-bitową architekturę, 3 GB pamięci RAM, 20-megapikselowy aparat z tyłu i przedni aparat w technologii Ultrapixel (prawdopodobnie z 4 Mpix). Smartfon pracować będzie na Androidzie 5.0 Lollipop z nakładką HTC Sense 7.

W niektórych miejscach na stronie pojawiają się sprzeczne informacje odnośnie specyfikacji, co powoduje niejako zamieszanie. W niektórych zakładkach mamy dane odnośnie sprzętu z wyświetlaczem w rozdzielczości Full HD i 13 Mpix aparatem. Być może mamy do czynienia z pomieszaniem parametrów z mniejszym wariantem One E9+, czyli z One E9. Niestety nie ma na stronie żadnych informacji o cenie i dostępności One E9+. Możemy za to przypuszczać, że smartfon dedykowany jest na rynek azjatycki. One E9+ dostępny będzie w trzech kolorach – Meteor Gray, Classic Rose Gold i Gold Sepia.

źródło: HTC przez AndroidCentral