Pamiętacie jeszcze pierwsze urządzenie z linii Z? Cóż to był za model japońskiego giganta. W dość skostniałym świecie smartfonów, garść ciekawych rozwiązań, jakie wraz z Xperią Z zaprezentowało Sony było jak podmuch rześkiego powietrza. Obecnie, mimo że pierwsza „Zetka” ma już na karku swoje lata, Sony po raz kolejny zadeklarowało, że pamięta o posiadaczach tego właśnie urządzenia. Rzecz jasna, w kontekście aktualizacji do Androida Lollipop.

Japońska korporacja – zresztą, jak zazwyczaj – była w swoim przekazie do bólu wręcz lakoniczna, na próżno szukać konkretnych dat i terminów. Sony cały czas jest w trakcie udostępniania piątego Androida na kolejne, coraz to starsze wersje swoich flagowych urządzeń. Na dziś dzień osoby posiadające niebrandowaną wersję Xperii Z3 (w Polsce) oraz Z3 Compact i Z2 (w wybranych regionach) mogą już cieszyć się nowym Androidem.

Co więc takiego zostało powiedziane w kontekście aktualizacji Xperii Z? Japończycy wrzucili do sieci grafikę przedstawiającą Xperię Z, na której znajduje się charakterystyczny, zmodernizowany ekran blokady nowego Androida. Obok znajduje się grafika składająca się ledwie z dwóch słów: comming soon.

Pozostaje mieć nadzieję, że owo „wkrótce” ziści się już niebawem i wierni użytkownicy omawianego smartfona doczekają się aktualizacji tak szybko, jak to możliwe. O nowościach w kwestii aktualizacji komórek z logo Sony postaram się Was informować na bieżąco.

źródło: XperiaBlog.net, Sony Xperia @Google+