Niektórzy posiadacze pierwszej generacji zarówno Moto X, Moto E lub Moto G 4G są pewnie zawiedzeni, że nie otrzymali jeszcze najnowszego Androida. Na ich miejscu też bym się po prostu wkurzył. Jak samo życie nas uczy, cierpliwość w większości przypadkach się opłaca. Również i w tym przypadku, ponieważ jak się właśnie dowiedzieliśmy, użytkownicy Moto X, Moto E i Moto G 4G otrzymają Androida 5.1 Lollipop bezpośrednio z KitKata.

Taką wiadomość na swoim profilu Google+ umieścił David Schuster, Senior Director Product Management w dziale urządzeń mobilnych Motoroli. Z informacji tej dowiadujemy się, że pierwsza generacja Moto X, Moto E i Moto G 4G otrzyma od razu najnowszego Androida 5.1 Lollipop z pominięciem wersji oprogramowania 5.0 Lollipop. Jest to świetna wiadomość dla osób, które posiadają któryś z wymienionym modeli. Złą wiadomością jest to, że 5.1 Lollipop jest jeszcze w fazie testów i na aktualizację przyjdzie im jeszcze trochę poczekać. Nie znamy konkretnej daty updateta.

Ciekawostką jest też to, że firma Motorola postąpiła podobnie z Motorola Droid Turbo, która nie jest dostępna w naszym kraju. To urządzenia również otrzyma od razu Androida 5.1 „bez rozdrabniania się na drobne”.

Tak jak wspominałem dokładne daty aktualizacji nie zostały ujawnione. Na razie Android 5.1 Lollipop jest w fazie testów. Miejmy nadzieję, że aktualizacja nadejdzie w miarę szybko.

źródło: David Schuster (Google+) przez GSMArena