Użytkownicy flagowego modelu Sony w wersji Dual – swoją drogą, bardzo popularnej wariacji Xperii Z3 w naszym kraju – jeszcze niedawno mogli z zazdrością patrzeć na posiadaczy telefonu w wersji D6603, bowiem to właśnie ci użytkownicy dostali nowego Androida jako pierwsi. Wydaje się, że cierpliwość „dualowców” zostanie już wkrótce wynagrodzona. Android Lollipop jest już blisko!

Dokładnie, jak miało to miejsce w sprawie Xperii Z3: właśnie objawiła się certyfikacja PTCRB dla oprogramowania oznaczonego jako 23.1.1.E.0.1. Pozwala to domniemywać, że nowa wersja softu już niebawem pojawi się w poszczególnych regionach.

Trudno powiedzieć, jakim kluczem będzie kierowało się Sony. Dla Lollipopa dedykowanego dla Xperii Z3, procedurę zainicjowała Skandynawia oraz państwa Bałtyckie, po których nastała niemal dwutygodniowa przerwa w dystrybucji softu dla kolejnych regionów. Ostatecznie, dla telefonów bez brandu operatora, dla regionu CE (Central Europe) do którego przynależy i Polska, aktualizacja pojawiła się 30.marca.

W chwili obecnej nie wiadomo, czy soft dla Xperii Z3 Dual przynosi jakieś rewolucyjne zmiany – rzecz jasna, poza obsługą dwóch kart SIM. Warto jednak zwrócić uwagę na oznaczenie softu rozpoczynające się od cyfr: 23.1, co pozwala domniemywać, że zmiany nie będą powalające. Zresztą, przekonamy się o tym już wkrótce.

źródło: XperiaBlog.net