Jak wiecie premiera flagowca HTC One M9 miała miejsce pierwszego marca podczas targów MWC 2015 w Barcelonie. Od premiery w Internecie można zobaczyć, że Tajwańczycy teraz więcej skupiają się na promocji ich najnowszego dziecka. Jest to naturalna kolej rzeczy. Warto dodać, że M9 już trafił na półki sklepowe w niektórych krajach. Wygląda też na to, że HTC nie zamierza tylko i wyłącznie skupiać się na jednym urządzeniu. Dzisiaj oficjalnie zaprezentowali kolejny model – One M8s, który jest bardzo podobny do zeszłorocznego One M8, ale różniący się procesorem i aparatem.

Tajwańska firma jest bardzo konserwatywna jeśli chodzi o wygląd i przy kolejnych wariantach nie zmienia praktycznie nic. Dobrym przykładem jest zaprezentowany właśnie HTC One M8s. Ładny smartfon z bardzo dobrą specyfikacją. W M8s dalej mamy podwójny aparat z tyłu, w którym główny ma 13 Mpix z obiektywem 28 mm i przysłoną f/2.0. Nagrywanie filmów powinno być ograniczone do rozdzielczości Full HD przy 30 klatkach na sekundę (fps), ale nie jest to jeszcze potwierdzona informacja. Z przodu natomiast mamy aparat 5 Mpix, który nagra wideo w rozdzielczości Full HD.

Jak wspomniałem we wstępie One M8s dostał także inny procesor. Producent zdecydował się na umieszczenie 64-bitowego, ośmiordzeniowego Snapdragona 615 z czterema rdzeniami Cortex A57 o taktowaniu 1,7 GHz i z czterema rdzeniami Cortex A53 taktowany 1,0 GHz. Jednostka ta wspiera jest przez 2 GB pamięci RAM i procesor graficzny Adreno 405.

HTC One M8s
HTC One M8s / fot. HTC

Pozostała specyfikacja jest praktycznie taka sama jak w One M8 Eye, który miał ograniczoną dostępność. Przyszli nabywce HTC One M8s będą cieszyć się z 5-calowego wyświetlacza LCD Full HD oraz głośników stereo z przodu i metalowej obudowy unibody. Bateria ma pojemność 2840 mAh, a sam smartfon dostępny będzie tylko w wersji z 16 GB pamięci wewnętrznej, którą na szczęście będzie można rozbudować. Całością zarządza Android 5.0 Lollipop z HTC Sense.

HTC One M8s w pierwszej kolejności dostępny jest w Wielkiej Brytanii za £380, czyli cena jest podobna jak w przypadku One M8 i zdecydowanie niższa jeśli porównamy kwotę do One M9. Jestem bardzo ciekawy, czy M8s wpłynie na sprzedaż M9 w tym kraju. Jeśli tak, to był to strzał w kolano dla HTC.

Aktualizacja:

Jak poinformował Polski oddział HTC, niedawno zapowiedziany One M8s będzie również dostępny w Polsce. Zakupić go będzie można w ramach abonamentu u operatorów sieci komórkowych oraz w wolnej sprzedaży. Smartfon będzie dostępny od drugiej połowy kwietnia w trzech kolorach – srebrnym, złotym i szarym.

źródło: AnandTech przez GSMArena