Dopisek Google Play Edition do nazwy danego urządzenia w praktyce oznacza, że takie urządzenia dostają najnowszego Androida jedne z pierwszych. Jak wiemy tablet LG G Pad 8.3 GPE otrzymał już Lollipopa w wersji 5.0 pod koniec zeszłego roku. Wtedy użytkownicy mogli liczyć na nowy wygląd i nowe funkcje w swoim tablecie. Mamy znowu świetną wiadomość dla użytkowników tego modelu. Właśnie otrzymał on aktualizacje do 5.1 Lollipop w trybie OTA.

Jak to zazwyczaj bywa we wszystkich aktualizacjach OTA, najnowsza wersja Androida będzie stopniowo wdrażana dla właścicieli G Pad 8.3 GPE. Jeśli ktoś z Was posiada taki tablet i nie chce czekać na update, ale chce już wypróbować Androida 5.1 to może go pobrać ze strony pod tym linkiem. Plik do pobrania znajduje się na dole wpisu.

Aktualizacja waży dokładnie 204 MB i jak wspomniałem dostępna jest w trybie OTA. G Pad 8.3 GPE nie posiada łączności 3G, więc Lollipopa 5.1 pobrać można tylko za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Co nowego wnosi nowe oprogramowanie do systemu? Przede wszystkim są to liczne poprawki błędów jakie zostały zauważone. Ponadto dodano możliwość przyłączenia się do sieci Wi-Fi i sparowanie urządzeń za pomocą Bluetooth z panelu szybkich ustawień oraz nowe animacje i nowy system tak zwany Device Protection.

Ktoś z Was posiada LG G Pad 8.3 GPE i ma już Androida 5.1 Lollipop na swoim urządzeniu?

źródło: AndroidPolice przez PhoneArena