Aparat

W skrócie – jestem pozytywnie zaskoczony niczym Karol Strasburger śmiechem publiczności po opowiedzeniu jednego ze swoich żartów. Od strony technicznej myPhone zdecydował się na zastosowanie rozwiązania od Sony, którym jest 13-megapikselowy sensor Sony Exmor R o oznaczeniu IMX214. W rzeczywistości jednak maksymalna rozdzielczość zdjęcia ma 8 megapikseli, bo nie jest poddawane interpolacji jak w przypadku innych smartfonów, które korzystają z tej samej optyki.

Japońska technologia daje nam gwarancję, że wykonane zdjęcia będą najwyższej jakości, pod warunkiem, że fotografowana scena czy obiekt będą dobrze oświetlone. Podczas fotografowania przy świetle dziennym będziemy na pewno bardzo zadowoleni ze zdjęć. Na mnie jednak największe wrażenie zrobiły możliwości tego sensora podczas zdjęć z bardzo bliskiej odległości, o czym przekonałem się jeszcze w samolocie podczas powrotu z MWC, gdzie od niechcenia chciałem zrobić zdjęcie serwetki.

Tryb makro jest po prostu rewelacyjny i wierzcie mi bądź nie, Infinity z kilku centymetrów potrafił lepiej się „zebrać” niż mój prywatny Galaxy Note 4. Ja byłem w szoku. Gorzej jednak optyka radzi sobie po zmroku czy w nocy, gdzie jest mało światła. Ziarno jest dosyć mocno widoczne i tej sytuacji nie poprawi nawet tryb nocny.

Według mnie aparat Sony najgorzej wypada podczas filmów, bo ich jakość tylko w idealnych warunkach jest do przyjęcia. Gdy jednak światła jest trochę mniej, materiał traci na swej szczegółowości i płynności. Maksymalna rozdzielczość filmu to Full HD, ale abstrakcją jest dla mnie fakt, że zapisywany jest w formacie 3GP, który jest po prostu przestarzały. Minuta filmu zajmuje około 85 MB.

Przykładowe nagranie w świetle dziennym:

Przykładowe nagranie w pomieszczeniu:

Wydajność i multimedia

Już na samym początku wspomniałem, że Infinity występuje w dwóch wersjach, różniących się między innymi procesorem. Wariant z 3G, który trafił w moje ręce został wyposażony w 8-rdzeniową jednostkę MediaTek MT6592, której rdzenie pracują z częstotliwością 1,4 GHz. Procesor współpracuje z 1-gigabajtową pamięcią RAM (LPDDR2 533 MHz), o której mogę napisać tylko tyle, że wystarcza, a za grafikę odpowiedzialny jest 4-rdzeniowy procesor ARM Mati-450 o taktowaniu 600 MHz. Nie zauważyłem, by obudowa podczas bardziej obciążających zadań mocno się nagrzewała, choć po testach w benchmarkach czy kilkunastu minutach gry w Real Racing 3 czuć ciepło logo Infinity, tuż obok aparatu. Nie jestem zwolennikiem testów syntetycznych, dlatego Infinity 3G sprawdziłem tylko w trzech najbardziej popularnych benchmarkach jak AnTuTu, Quadrand i 3D Mark (Ice Storm). Smartfon odpowiednio uzyskał 28423, 10934 i 6251 punktów, a poniżej możecie to zobaczyć na screenach.

W kwestii multimediów przeważnie sprawdzam jak dany smartfon radzi sobie z odtwarzaniem plików filmowych i muzycznych w różnych formatach. Krótko, zaczynając od audio, smartfon poradził sobie tylko z 16-bitowym plikiem FLAC i MP3 320 kb/s, a z tak zwanym nagraniem w HD (24bit i 192 kHz), 24-bitowym FLAC czy FLAC z dźwiękiem 5.1 Surround sobie nie poradził. Trochę lepiej było z materiałami wideo, bo Infinity bez problemu odtworzył filmy w formacie MP4 zarówno w 720P jak i 1080P, ale też te w FLV. Odtwarzacz miał jednak kłopot z jednym z plików AVI (MPEG-4, XVID, AC-3) czy MKV, gdzie nie było słychać dźwięku.

Infinity 3G ma wbudowany pojedynczy głośnik, który gra przyzwoicie nawet na „najwyższych obrotach”. Został jednak umieszczony w dosyć niefortunnym miejscu, co w połączeniu z całkowicie płaskim tyłem sprawia, że dźwięk np. podczas połączenia przychodzącego jest tłumiony.

Bateria

Bateria w tym smartfonie nadal jest dla mnie zagadką. Faktem jest, że patrząc na specyfikację nie zachęca swoją pojemnością i tym, że nie można jej w prosty sposób wymienić. Rzeczywiście akumulator ma 2000 mAh, co może rodzić obawy, ale w praktyce przy bardziej zaawansowanym użytkowaniu spokojnie starczy na dzień pracy, a gdy ograniczymy powiadomienia i zmniejszymy jasność ekranu jest szansa, że dobijemy do półtora dnia. Wynik raczej typowy. Z kolei w kwestii niewymienności baterii w dzisiejszych smartfonach mam jedno zdanie – prędzej zmienimy telefon niż baterię w środku. Tutaj ta zasada też się sprawdza i do smartfonów unibody nie musimy już podchodzić jak pies do kota.

infinity-3g-bateria-wykres

Bateria w myPhone Infinity 3G pozwala na niemal 5 godzin surfowania po sieci przez Wi-Fi czy prawie 6 godzin odtwarzania filmu w HD. Rzecz jasna najszybciej stracimy energię, gdy uruchomimy jakąś grę i tutaj smartfon wyłączy się po około 3,5 godz.

 


SPIS TREŚCI:

  1. Premiera | Różnice w wersjach | Specyfikacja | Opakowanie i zawartość zestawu
  2. Wygląd i wykonanie | Ekran
  3. Oprogramowanie i funkcje
  4. Aparat | Wydajność i multimedia | Bateria
  5. Podsumowanie