Nareszcie pojawiły się nowe informacje o kolejnym smartwatchu Koreańczyków. Wiemy już, że nowy inteligentny zegarek od Samsunga będzie nazywać się Gear A i zaoferuje kilka ciekawych funkcji, z których część znamy już z poprzedniego modelu. 

Z najnowszych spekulacji wynika, że nowy Samsung Gear A otrzyma okrągły ekran Super AMOLED, przez co ten produkt na pewno zyska na elegancji i przybliży gadżet Samsunga do typowych czasomierzy. Będzie to też pierwszy smartwatch Samsunga z tego typu ekranem i w dodatku pozwoli na dodanie interesującej funkcji. Otóż tym głównym „ficzerem” ma być obrotowy pierścień wokół ekranu, który pozwoli na wybieranie poszczególnych funkcji, co powinno znacznie ułatwić obsługę.

Sporą zaletą Gear S był wbudowany moduł do obsługi 3G. W jego następcy również znajdzie zastosowanie i możliwe, że rozmowy przez ten smartwatch będą jeszcze lepsze niż w poprzedniku. Na rynku pojawi się także wariant Wi-Fi. Co ciekawsze, sercem Samsunga Gear A ma być… Exynos 7420, o czym pisaliśmy już kilka tygodni temu. Podobno dzięki niskiemu procesowi technologicznemu zaoferuje zadowalającą energooszczędność, zresztą przez większość czasu siedem rdzeni będzie wyłączone. Osobiście jestem ciekaw, jak zastosowanie takiego układu wpłynie na ogólną wydajność oraz czas pracy na baterii. Mówi się, że Gear A będzie mógł pracować od 5 do 7 dni na jednym ładowaniu, choć przy częstym korzystaniu z jego dobrodziejstw na „pełnych obrotach”, szczytem możliwości będą zapewne 2-3 dni z dala od ładowarki.

Liczę, że Tizen doczeka się zmian w wyglądzie, co pozwoli mu stworzyć piękny duet z okrągłym wyświetlaczem AMOLED. Cóż, nie można zapominać, że smartwatch musi także dobrze wyglądać. Samsung Gear A zapewne zadebiutuje wraz z Galaxy Note 5 na wrześniowych targach IFA w Berlinie. Uważam, że będzie mógł podjąć walkę z Huawei Watchem czy LG Urbane LTE i innymi urządzeniami ubieralnymi. Samsung na pewno czymś nas zaskoczy, to jest pewne.

źródło: SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj