Premiera nadchodzącego flagowca LG i Huawei zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenia te mają odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Dlatego też obie firmy postanowiły już podgrzać atmosferę i opublikowały wideo.

Firma LG w swojej zapowiedzi skupiła się na jasności obiektywu aparatu w G4. Na wideo widać szerokokątny obiektyw z przysłoną f/1.8. Oczywiście mowa o aparacie głównym, czyli tym znajdującym się z tyłu urządzenia. Zastosowanie takiej jasności obiektywu z pewnością przyczyni się do wykonania lepszej jakości zdjęć w słabym oświetleniu. A skoro jesteśmy już przy aparacie, to warto wspomnieć, że najnowsze plotki sugerują, że aparat w G4 będzie posiadał rozdzielczość 16 Mpix i będzie wstanie nakręcić wideo w rozdzieli 4K. Reszta specyfikacji obejmować ma 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości QHD, procesor Snapdragon 808 i 3 GB pamięci RAM. Premiera LG G4 odbędzie się 28 kwietnia 2015 roku.

Chińczycy nie chcą być gorsi i również publikują swoją zapowiedź nadchodzącego flagowca. Firma Huawei podeszła do sprawy bardziej ogólnikowo stawiając nacisk na światło w swoim zwiastunie. Na filmie widzimy tajemniczego mężczyznę, ubranego w czarny płaszcz z kapturem, który idąc zbiera światło. Warto zaznaczyć, że cała akcja dzieje się w nocy, w tedy kiedy tego światła jest bardzo mało na ulicach. Może to świadczyć tylko o jednym, o tym, że aparat w P8 będzie wyłapywał sporo światła w słabym oświetleniu, a co za tym idzie będzie posiadał jaśniejszy obiektyw niż u większości smartfonów dostępnych na runku. Do tej pory wiadomo, że P8 będzie miał 13 Mpix aparat główny, ale jeszcze nie wiadomo o jakiej przysłonie. Całkiem możliwe, że będzie to f/1.8.

Pozostała specyfikacja, z dotychczasowych plotek, obejmować ma 5,2-calowy ekran w rozdzielczości Full HD pokryty szkłem Gorilla Glass 4, 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej oraz najnowszy procesor Kirin 935, który nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany i baterię 2600 mAh, która ma zmieścić się w smukłej obudowie 6,6 mm. Oficjalna premiera Huawei P8 odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku.

źródło: LGMobileGlobal (YouTube), HuaweiDevice (YouTube) przez GSMArena (1), (2)