Dzisiaj w godzinach porannych odbyła się konferencja firmy HTC. Podczas tego wydarzenia zadebiutował HTC One M9+, o którym mogliście przeczytać w odrębnym wpisie. Nie była to jedyna nowość Tajwańczyków. Oprócz wspomnianego M9+, producent pokazał światu dwa inne modele oznaczone jako One E9 i One E9+. Czym się różnią między sobą?

Kilka dni temu HTC One E9+ pojawił się na oficjalnej chińskiej stronie HTC. Wtedy też poznaliśmy jego wygląd i specyfikację, która dzisiaj się potwierdziła. Z godnie z oczekiwaniami tajwański producent wyposażył swój najnowszy smartfon z serii One E w 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości QHD wykonany w technologii LCD. Jak sami widzicie rozdzielczość ekranu przewyższa tą, którą znajdziemy w obecnym flagowcu HTC One M9. Moim zdaniem trochę dziwną politykę obrał HTC. Myślę, że obecni użytkownicy M9 mogą czuć się trochę pokrzywdzeni z tego tytułu, bo już niezmierna po kilku tygodniach ich smartfon nie jest numerem jeden w portfolio Tajwańczyków.

Sercem smartfona jest wydajny, ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6795M, który wspierany jest przez 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Na przechowywanie danych posłuży 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Reszta specyfikacji obejmuje główny aparat 20 Mpix, przedni aparat 4 Mpix w technologii UltraPixel oraz baterię o pojemności 2800 mAh.

HTC One E9+
HTC One E9+ / fot. HTC

 

Zasadniczą różnicą między One E9 i One E9+ jest zastosowanie mniejszej rozdzielczości ekranu i aparatu oraz pamięci RAM w tym pierwszym. W One E9 ekran ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, pamięć RAM wynosi 2 GB, a główny aparat posiada 16 Mpix. Oba urządzenia wykonane zostały z tworzywa sztucznego, podobnego jaki występuje w popularnej serii Desire jak na przykład w HTC Desire 816. Zarówno One E9 i E9+ dostępne będą na rynkach azjatyckich, podobnie jak ma to miejsce z One M9+. Cena w tym przypadku także nie została ujawniona.

źródło: HTC przez PhoneArena