Snapchat to swego rodzaju fenomen dzisiejszych mediów społecznościowych. Jednym trudno zrozumieć to, na jakich zasadach działa i po co w ogóle ktoś z niego korzysta, inni natomiast wydają się być wręcz uzależnieni od snapowania. Niedawna aktualizacja wprowadziła kilka nowości, które spowodowały niemałe zamieszanie wśród użytkowników tej aplikacji. 

Na początku tygodnia pojawił się update, który wywołał spore zaskoczenie i zdziwienie nawet wśród starych czary-memewyjadaczy. Snapchat zaczął pokazywać dziwne znaczki, których znaczenia nikt nie rozumiał. Próżno było też szukać jakichkolwiek informacji w sieci. Niektórzy zaczęli nawet podejrzewać, że sami twórcy aplikacji nie wiedzieli, co one mają oznaczać, ponieważ na oficjalnym blogu Snapchata do dziś nie pojawił się żaden news o ostatnich, dość znaczących zmianach.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, o co chodzi, już wyjaśniam. Zamieszanie wywołało tych sześć, prostych emoji, które widzicie poniżej. W internecie jednak nic nie pozostaje zagadką na długi czas, więc jeśli tajemnicze, złowieszczo wyglądające emotki nie dawały Wam spokoju, spędzały sen z powiek i uniemożliwiały normalne funkcjonowanie to mam dla Was dobrą wiadomość – zagadka będąca jednym z tzw. Firts World problems została rozwiązana.

Nowe ikony w Snapchacie
Nowe ikony w Snapchacie / fot. techcrunch.com

 

Znaczenie tych prostych emotek jest jednak nieco skomplikowane. Pisząc ten tekst stwierdziłam, że przetłumaczenie ich istoty na nasz piękny język spowoduje, że stanie się jeszcze bardziej zagmatwana i trudna do zrozumienia. Myślę, że poniższy obrazek pomoże Wam zrozumieć, o co w tym chodzi.

Znaczenie emoji w Snapchacie
Znaczenie emoji w Snapchacie / fot. techcrunch.com

 

No dobrze, ale niektóre z tych emotek pojawiają się w towarzystwie innych tajemniczych symboli, zwanych potocznie liczbami arabskimi.  Tutaj wyjaśnienie jest mniej skomplikowane. Konkretna cyfra lub liczba przy nicku znajomego informuje po prostu, ile dni pod rząd ze sobą snapowaliście. Oprócz tego pojawiła się grupa oznaczona jako „Needs Love”, która obejmuje osoby, z którymi od dłuższego czasu nie komunikowaliśmy się poprzez Snapchata. Świetne, prawda? Dzięki tej prostej funkcji nikt nie będzie czuł się już samotnie.

Jeśli Snapchat do tej pory Was nie przekonał, może dacie mu jeszcze jedną szansę? Osoby, które już teraz chętnie korzystają z aplikacji serdecznie zapraszam na swojego snapa, do którego link zamieszczam na dole.

Snapchat

źródło: iDigitalTimes