Krótko i na temat. Zgodnie z przewidywaniami, w kilka dni po wydaniu aktualizacji dla Xperii Z3, przyszła kolej na jej starszego, acz cały czas cieszącego się dużą popularnością brata. Stylowa Xperia Z2, oddaje wreszcie w ręce użytkowników długo oczekiwany komunikat o możliwości zaktualizowania telefonu do Lollipopa.

Ilość zmian względem Xperii Z3, której poświęciłem osobny wpis oraz nagranie w serwisie YouTube, jest relatywnie niewielka, żeby nie powiedzieć znikoma. Ot, producent po prostu z powodzeniem wydał Androida 5.0 dla regionu Central Europe, do którego przynależy Polska.

Tak się składa, że w moich rękach znajduje się obecnie zarówno Xperia Z2 jak i Z3, więc chętnie podejmę się analizy porównawczej obydwu urządzeń pracujących pod kontrolą odświeżonej wersji systemu. Nowy Android dostępny jest póki co dla urządzeń wolnych od brandingu operatora, nie jestem w stanie zweryfikować informacji o wydaniu systemu dla urządzeń z brandem sieci Plus. Gdy tylko dostanę odpowiedź od sieci, zamieszczę ją w tekście.

źródło: własne