Fakt faktem, że tylko jedno, do tego pod kilkoma względami wyjątkowe, ale jednak, trzeba o tym bez dwóch zdań niespodziewanym zwrocie akcji napisać kilka słów. Najważniejszą informacją zdaje się być nazwa samego urządzenia, które jako jedno z pierwszych na świecie dostało najnowszą wersję Androida. Jak sądzicie? Xperia Z3? A może Z2 lub Z3 Compact? Nie. Odpowiedź bez dwóch zdań dla wielu z Was może okazać się istnym szokiem.

No dobra, żeby nie przedłużać. Pierwszym urządzeniem rodem z japońskiej firmy, które doczekało się Androida Lollipop 5.1 jest Sony Z Ultra, a dokładniej urządzenie w wersji Google Play Edition. Nie będę zdziwiony, jeśli wielu z Was nie słyszało o tej wariacji, bowiem model nie brylował raczej w rankingach popularności, a i sam producent wzmiankował o nim nieczęsto, zwłaszcza w odniesieniu do flagowych Xperii.

Aktualizacja o nazwie kodowej LMY47D wnosi łatki bezpieczeństwa, wsparcie dla HD Voice, zmodyfikowane menu, które względem Lollipopa 5.0.2 poszerzono o kilka funkcjonalności, w tym chociażby pasek szybkich ustawień. Posiadacze telefonu powinni już teraz cieszyć się z możliwości zaktualizowania go.

źródło: AndroidPolice.com