Mamy bardzo dobrą wiadomość dla właścicieli smartfonów Nexus 4. Po aktualizacji do Androida 5.0 w listopadzie ubiegłego roku przyszła pora na kolejną wersję. Dzisiaj została udostępniona aktualizacja do najnowszego Androida 5.1 Lollipop. Oprogramowanie można pobrać za pomocą OTA.

Cała paczka waży dokładnie 174,5 MB, czyli nie tak dużo. Można się nawet pokusić o pobranie za pomocą sieci 3G, ale my ze swojej strony polecamy sieć Wi-Fi. Taniej, szybciej i bezpieczniej. Jak sami się zapewne domyślacie, nowe oprogramowanie jakiś super nowości nie wnosi, ale głównie skupia się na wprowadzeniu poprawek oraz poprawie wydajności urządzenia. Dodatkowo zostało dodane kilka udoskonaleń, takie jak szybkie ustawienia menu, szybki dostęp do sieci Wi-Fi bezpośrednio z panelu szybkich ustawień oraz możliwość szybkiego sparowania urządzenia Bluetooth. Może nie ma tych zmian zbyt wiele, ale z pewnością jeszcze bardziej ułatwią korzystanie ze smartfona.

fot. GSMArena
fot. GSMArena

 

Cieszy fakt, że producent zdecydował się na zaktualizowanie Nexusa 4 do Androida 5.1. W sumie nie mogło być inaczej. Seria Nexus to nieliczna seria, która ma priorytet w otrzymywaniu najnowszego Androida.

źródło: GSMArena