Jeśli ktoś z Was czeka na flagowe urządzenie od Microsoftu to będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. Są też takie osoby, które nie potrzebują super wydajnych smartfonów i średnia półka dla nich wystarczy. Właśnie dla takich osób firma z Redmond ogłosiła kolejnego średniaka z akceptowalną specyfikacją i niską ceną.

Mowa o smartfonie Microsoft Lumia 540 Dual SIM, który jak chwali się sam producent, jest niemal na równi z niedawno zaprezentowaną Lumia 640. Więcej o tym modelu możecie przeczytać tutaj, gdzie Krzysiek mógł osobiście sprawdzić jak sprawuje się to urządzenie.

Lumia 540 Dual SIM wyposażona została w 5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości HD, co przełożyło się na gęstość pikseli na poziomie 294 ppi. We wnętrzu smartfona znajdziemy również czterordzeniowy procesor Snapdragon 200 o maksymalnym taktowaniu do 1,2 GHz. Procesor wpierany jest przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM, a na przechowywanie plików oddane zostało 8 GB pamięci flash. Jeśli dla kogoś okaże się to za mało, to w Lumia 540 znajdziemy slot na kartę microSD, który wspiera karty do 128 GB. Dodatkowo, przyszli użytkownicy będą mogli liczyć na 30 GB pamięci w chmurze OneDrive. Jak sugeruje dopisek Dual SIM w nazwie urządzenia, Lumia 540 posiada dwa sloty na kartę SIM.

Microsoft Lumia 540 Dual SIM
Microsoft Lumia 540 Dual SIM / fot. Microsoft

 

Nie mogło oczywiście zabraknąć aparatów. Lumia 540 Dual SIM wykona zdjęcia za pomocą dwóch aparatów. Główny aparat posiada 8 Mpix z lampą błyskową LED oraz autofokusem, podczas gdy przednia kamerka posiada rozdzielczość 5 Mpix. Energii dostarczy bateria 2200 mAh, do której będzie można się dostać, gdy zdejmiemy tylną klapkę obudowy. Smartfon mierzy 144 x 73,69 x 9,35 mm i waży 152 g.

Jak to bywa ze wszystkimi smartfonami Microsoftu, tak i Lumia 540 Dual SIM pracuje w oparciu o Windows Phone. W tym przypadku mamy do czynienia z wersją 8.1, oczywiście z najnowszą aktualizacją Lumia Denim. Jak zaznaczyli Amerykanie, Lumia 540 otrzyma jeszcze w tym roku aktualizację do Windows 10.

 

Microsoft Lumia 540 Dual SIM
Microsoft Lumia 540 Dual SIM / fot. Microsoft

 

Najnowszy smartfon Microsoftu wyceniony został na 149 dolarów, co na nasze daje około 565 złotych, tak więc wydaje się ona adekwatna do oferowanej specyfikacji. Lumia 540 dostępna będzie w kilku regionach – w Indiach, na Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz w regionie Azji, Pacyfiku i we Włoszech, gdzieś w okolicach maja oraz będzie dostępna w czterech kolorach – czarnym, białym, niebieskim i pomarańczowym.

źródło: Microsoft przez PhoneArena